Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
logo
MUT İLÇESİNDEN ÜMRE'YE GİDİP GELENLER KARANTİNAYA ALINDIMI

MUT İLÇESİNDEN ÜMRE'YE GİDİP GELENLER KARANTİNAYA ALINDIMI

Tarih 26 Mart 2020, 04:46 Editör HASAN ÇETİN

MUT İLÇESİNDEN ÜMRE'YE GİDİP GELENLER KARANTİNAYA ALINDIMI

Mut ilçesinden bu yıl Ümreye gidip gelenler Ümreden döndükten sonra karantinaya alındımı. Bunun cevabını hiç bir yetkiliden alamıyorum.

Artık Hac ve Ümreye gidenleri özel şirketlerde götürüp getiriyormuş. Karşı değilim. Ama hangi şirket götürürse götürsün Ümre ve Hacca gidenlerin listesi Diyanet'e verilir. İlçede ise Müftülüğe verilmesi gerekir.

Araştırmalarıma göre malesef Müftülük harici hiç bir şirket Müftülüğe listeyi vermemiş. Ümreden döndükden sonra Karantinaya resmi olarak alındıysalar lafımız yok ama resmi olarak alınmayıp evlerine gönderildiyseler yetkilileri göreve davet ediyoruz.

Peki, buradan soruyorum bu şirketlere bu yıl Korono virüsü diye bir illet çıktı. Ümreden ve hacdan gelenlerin dönüşlerinde mutlaka karantinaya alınması gerekiyordu. Yetkililere sorduğumda bırak karantinayı gidip gelenlerin isim listeleri bile müftülüğe verilmemiş.

Peki, nolacak şimdi. İnşallah degillerdir ama haydi virüs varda aramızda geziyorlarsa.

Bu konuda vatandaşlar tedirgin. Yetkilileri göreve davet ediyoruz diyen vatandaşlar, "ağızdan Karantinaya alındı demekle olmaz. Belgeleriyle 14 gün boyunca karantinaya alındığına dair ispatını istiyoruz. Kimse bizlere korku yaşatamaz. Aynı zamanda hangi şirket kimleri götrüdüyse isim listesi ve karantinaya alındığına dair belgesini ispatlasın ve müftülüğe versin bununda takipcisi olacağız. Hala bir cevap gelmezse Bakanlığa kadar şikayetimizi yapacagız dediler.

Bu haber 615 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haber

Mut Halk Eğitim Merkezi kurulan atölyelerde 20 bin maske üretimi yapacak

Mut Halk Eğitim Merkezi kurulan atölyelerde 20 bin maske üretimi yapacak Mut Halk Eğitim Merkezi kurulan atölyelerde 20 bin maske üretimi yapacak

Başkan Şeker'den, Milli Dayanışma Kampanyasına 10 bin lira bağışta bulundu

Başkan Şeker'den, Milli Dayanışma Kampanyasına 10 bin lira bağışta bulundu Başkan Şeker'den, Milli Dayanışma Kampanyasına 10 bin lira bağışta bulundu

ANKET

MUT YETERİ KADAR HİZMET GÖRÜYORMU
Tüm Anketler

İMAMLIK ZORDUR26 Mart 2020


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi