Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Söğütözü yaylası su basın açıklamasına Hacınuhlu ve Kooparatif Başkanlığının cevabı

Söğütözü yaylası su basın açıklamasına Hacınuhlu ve Kooparatif Başkanlığının cevabı

Tarih 05 Eylül 2020, 18:20 Editör HASAN ÇETİN

Söğütözü yaylası su basın açıklamasına Hacınuhlu ve Kooparatif Başkanlığının cevabı

Değerli Halkımıza;

Bir süredir yazılı basın yolu ile ve sözlü olarak, bir grup kişiler tarafından hakkımızda içi boş spekülatif söylemler, iftiralar çıkartılarak tarafımızı yıpratmaya yönelik karalama kampanyaları düzenlenmektedir. Her ne kadar, oluşturulmaya çalışılan algıyı ve asılsız söylemleri cevap vermeye değer bulmasak da siz değerli hemşerilerimize ve yanımızda olan halkımıza karşı bu açıklamayı yapmayı, hiçbir tereddüt ve kuşkuya yer bırakmamak adına borç bilmekteyiz.

Göreve geldiğimiz günden bu yana sorumluluk sahamız olan Hacınuhlu Mahallesi sınırları dahilini, her zaman bir adım daha öteye taşımak, civar halkın başlıca geçim kaynağı olan tarımsal faaliyetleri geliştirmek ve bu yönde sulama imkanlarını çoğaltarak tarıma destek vermek adına var gücümüzle çalıştık. Bundan sonra da aynı güçle ve aynı heyecanla çalışmaya devam edeceğiz.

Bilindiği üzere kuruluşumuz meşruiyetini yasalardan almaktadır. T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı izni ile kurulan, kurulduğu günden bu yana kanun ve mevzuata aykırı hiç bir iş ve eylemde bulunmayan ve her hareketinde bize bu gücü veren siz değerli halkımızın menfaatini düşünen bir kooperatif olduk. Siz değerli halkımıza söz veriyoruz ki, gücünü kanundan alamayan, hiç bir meşruiyeti bulunmayan ve kendi çıkarları doğrultusunda iş ve işlem yaptırmak için yalan yanlış söylemlerle bizi yıpratmaya çalışan bir grup insan, bu kuruluşa hiç bir şekilde zarar veremeyecektir.

Sulama kooperatifimizin amacı ve yetki sınırları T.C Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gösterilen sözleşmenin 6. maddesinde şu şekilde belirlenmiştir.

AMAÇ VE ÇALIŞMA KONULARI

Madde 6- Kooperatifin Amacı; Devletçe ikmal edilmiş veya edilecek sulama tesislerinden alınacak veya her ne suretle olursa olsun tarım sahalarından çıkarılacak suyun ziraatta kullanılması ile ilgili arazi tesviyesi, tarla başı kanalları, tarla içi sulama ve drenaj gibi zirai sulama tesislerini kurmak veya kurulmuş olan sulama tesislerini işletmek, işlettirmek ve bakımını yapmak ve yaptırmak.

Bakanlık tarafından yayımlanmış sözleşmede belirlendiği üzere kuruluşumuzun, başlıca amacı zaten sulama sularının kontrol ve idaresi, su kaybının en aza indirilerek bu yönde çalışmalar yapmak ve bölgede çıkan suyun maksimum düzeyde bölge halkının ve ekolojik dengenin yararına sunmaktır.

Yaptığımız tüm çalışmalar ise bu yöndedir. Başkaca asılsız iddialarla bu yaptığımız çalışmaları karalayarak, tamamen kendi çıkarları doğrultusunda işlem tesis ettirmeye çalışan bir grup insanın söylemlerine lütfen itibar etmeyiniz. Açıklamamızın başında da söylediğimiz gibi kuruluşumuz T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI izni ile faaliyet göstererek, tüm gücümüzü siz değerli halkımızdan ve kanunlardan almaktayız. Kuruluşumuz, ilk günden itibaren olduğu gibi bugün de halkın çıkarlarını gözetecek, asla belirli bir grubun ya da kişilerin yararına çalışan, bir takım otoritelerin çıkar ve emirlerini yerine getiren bir kurum olmayacaktır.

Bu nedenle,  gücünü kanundan alamayan, hiçbir meşruiyeti bulunmayan ve kendi çıkarları doğrultusunda iş ve işlem yaptırmak için iftira atma yolunu seçen bu kişilere karşı hukuksal mücadele başlatacağımızı bildirir, her zamankinden daha da güçlü, daha da heyecanlı bir şekilde siz değerli halkımız için çalışmaya devam edeceğimize söz veririz.

Saygılarımızla...

HACINUHLU MAHALLE MUHTARLIĞI

HACINUHLU S. S. SULAMA BİRLİĞİ KOOPERATİF BAŞKANLIĞI

Bu haber 792 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haber

incir 7 lirayla sezonu kapattı

incir 7 lirayla sezonu kapattı incir 7 lirayla sezonu kapattı

AK Parti Mut İlçe Yönetimi gazetecilerle bir araya geldi

AK Parti Mut İlçe Yönetimi gazetecilerle bir araya geldi AK Parti Mut İlçe Yönetimi gazetecilerle bir araya geldi

ANKET

MUT'TA ÜRETİCİYE SAHİP ÇIKILIYORMU
Tüm Anketler

MUT’TA ÖLÜMLÜ KAZALAR26 Ekim 2020


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi