Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
logo
AK Parti Mut İlçe Yönetimi gazetecilerle bir araya geldi

AK Parti Mut İlçe Yönetimi gazetecilerle bir araya geldi

Tarih 25 Ekim 2020, 13:34 Editör HASAN ÇETİN

AK Parti Mut İlçe Yönetimi gazetecilerle bir araya geldi

21 Ekim Dünya Gazeteciler günü dolaysıyla kutlama yapmak ve ilçeye yapılan hizmetleri paylaşmak için AK Parti Mut İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, basın mensuplarıyla yemekte buluştu.

 

Toplantıya AK Parti Mut İlçe Başkanı Soner Solak, yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları katıldı.

 

Başkan Soner Solak, yaptığı konuşmada, Benim ikinci dönem Başkanlığım. İlçem için varım ve hizmet için buradayım dedi. "Böyle bir ilçede hizmet etmenin manevi gururunu yaşıyorum. İlçe Başkanı iken 10 Ağustos 2020 tarihinde genel kurulumuzda seçimle geldik. Allah nasip ederse çok güzel hizmetler yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.

 

Göreve geldiğimiz günden bu zamana kadar ilçe teşkilatı olarak çabalarımızı, kamu kurumlarınca ilçemize sağlanan hizmetleri derleyerek sizlerin aracılığıyla kamuoyunu bilgilendirmek istiyorum diyen Başkan Solak, hizmetlerini şöyle sıraladı. “İlçede ilk defa Organize sanayi yatırımı yaptık. 2019 yılında ihalesi yapılmış olan trafo merkezi için 18 milyon 141 bin 492 lira yatırım söz konusu olup şu ana kadar yüzde 68’i gerçekleştirildi. 02 Nisan 2020 tarihinde Cumhurbaşkanımızın imzalamış olduğu kararname sonucu Mut-Karaman arasında acele kamulaştırma kararı ile ilçeye doğal gaz gelecek. Gençlik merkezi, Yer köprü gençlik kampı, Kapalı spor salonuna ek salon, Halı saha ve Barabanlı futbol sahası, Proje okulları ile eğitim alanında yatırımlar, Toki, Laal Paşa, Nore Sofi türbesi, dağ camii restorasyonları, İlçeye 24 adet Gölet, 3 aydır heyelan nedeniyle Mut- Silifke karayolunun yapımı bitirilerek yolun açılması, Mut-Silifke çevre yolu 3 etaptan oluşur bütçesi 3, milyar 200 bin liraya 10 tünel ve 10 viyadükten oluşmakta olup 1 viyadük bugüne kadar bitmiş, geri kalan kısımlar aralıksız yapımı devam etmektedir. 2023 de hizmete açılması planlanıyor ve inşallah bittiğinde Silifke Mut arası 20 dakikaya düşecek. Hastanemize 4 uzman geldi ve gelmeye de devam edecek. Mut Karaman arasındaki Sertavul geçidinde yapımı devam eden 3 bin 300 metrelik çift taraflı toplam 6 bin 600 metrelik yolun şu ana kadar 800 metresi tamamlanmış olup aralıksız olarak yapımı devam etmektedir.  SYDV’ndan yardımlar ve desteklemeler devam etmektedir” dedi.

Başkan Solak, İlçemizin nüfusu, coğrafi konumu dikkate alındığında çevre ilçelerimiz ile de kıyas edildiğinde, alınan hizmetlerin ve yapılan yatırımların çok ciddi boyutlarda olduğunu fark edeceksiniz. Bu başarı hikayesinin arkasında hiç şüphesiz bizlere desteğini esirgemeyen evvela Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan,  Plan Bütçe ve Komisyon Başkanımız Lütfi Elvan’ın 56 yıllık hasretimize son veren ve devamlılığını arzuladığımız Milletvekilimiz Zeynep Gül Yılmaz’ın yine Milletvekilimiz Hacı Özkan ile Milletvekilimiz Ali Cumhur Taşkın olmakla birlikte Mersin İl Başkanımız Cesim Ercik’in katkıları çok büyüktür. Kendilerine AK Parti Mut ilçe teşkilatı olarak teşekkürlerimizi iletiyoruz. Ben hizmet için buradayım hizmet etmek aşkıyla yaşıyorum diyerek sözlerini tamamladı.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Başkan Solak daha sonra toplu halde fotoğraf çektirdi.

Bu haber 462 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haber

Mut'ta beyaz incir fidan dağıtımı yapıldı

Mut'ta beyaz incir fidan dağıtımı yapıldı Mut'ta beyaz incir fidan dağıtımı yapıldı

Mut'ta trafik kazası 2 ölü 2 yaralı

Mut'ta trafik kazası 2 ölü 2 yaralı Mut'ta trafik kazası 2 ölü 2 yaralı

ANKET

MUT'TA ASAYİŞ SAĞLANABİLİYORMU
Tüm Anketler

Türkçede fark ettirmeden Arapcaya dönüyor30 Ekim 2020


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi