Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan Mut Spor Kompleksi açılışına katıldı

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan Mut Spor Kompleksi açılışına katıldı

Tarih 20 Eylül 2022, 16:59 Editör HASAN ÇETİN

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan Mut Spor Kompleksi açılışına katıldı

Mersin’in Mut ilçesinde, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ve AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, Mut Gençlik ve Spor Merkezi Kompleksi açılışına katıldı.

2 tenis kortu, portatif yüzme havuzu ve toplamda 400 metre kare alana oturum alanı olmakla birlikte 7 bin yedi yüz yetmiş iki metre kare alanı bulunan Mut Gençlik ve Spor Merkezi Kompleksi açılışına, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılaz, AK Parti İl Başkanı Cesim Ercik, Mut ilçe Kaymakamı Batuhan Bingöl, Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, Mersin Gençlik il Spor Müdürü Ökkeş Demir, Bürokrat, Müdürler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül yılmaz, “Sayın Bakanıma 3 yıl olmadı yanılmıyorsam gittim kıymetli Bakanım Mersinimizde müstakil gençlik merkezi yok. Koskoca bir Büyükşehir ve nüfusun yarısından fazlası genç ama Mersinimizde merkez ilçelerimizde bir gençlik merkezi yok dedim. Kıymetli Belediye başkanımıza yürekten teşekkür ediyorum. Değerli katkılarını esirgemedi yani gençliğimizin yavrularımızın boş zamanlarını kaliteli değerlendirmesi çok önemli. Boş zamanlarında beyinlerini çalıştırmalarını bedenlerini çalıştırmaları gerek, fiziki aktüalitelerde bulundurmaları çok önemli. Ben inanıyorum buradan millilerimiz çıkacak, ben buna yürekten inanıyorum. Bu güzel merkezden millilerimiz çıkacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi ‘Eşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri’ diyorum dedi.

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ise, “Bu güzel açılış vesilesiyle sizlere içtenlikle sevgiyle saygıyla muhabbetle selamlıyor tesisimizin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Ben öncelikle sporu tabana yayıyoruz anlayışıyla bu konularda Gençlik ve Spor yatırımları konusunda istikameti belirlemiş olan ve diğer bütün yatırımlar gibi Gençlik spor yatırımları da hibe ile destekleriyle teşfik eden başta Cumhurbaşkanımıza şahsım Mut ilçemiz ve ilimiz adına şükranlarını sunuyorum. Ve spor tesislerimizin sayısı yüze yaklaşmış durumda şu an il genelinde spor tesislerimizin sayısı 100 e yaklaşmış durumda ve lisanslı sporcu sayımızda 180 bin civarına ulaşmış durumda ve her branşta gençlerimize spor yaptırıyoruz 62 ayrı branşta 450 kulübümüzde spor faaliyetleri yürütülüyor. Çünkü gençlik merkezlerine hem spor yapma imkanı var. Çocuklarımızın gençlerimizin hem de atölyeler var. Bu bünyede kurulan akademilerde ve gene bu bünyede kurulan atölyelerde bulunan kulüplerde gençlerimiz çocuklarımız ilgi alanlarına göre kendilerini daha da geliştirme fırsatı elde ediyorlar. Mut Gençlik Merkezi bünyesinde de bu bağlamda, işte gördüğünüz gibi 2 tenis kortumuz var, portatif yüzme havuzumuz var. Toplamda 400 metre kare alana oturum alanı olmakla birlikte binamızın genel olarak da 7 bin yedi yüz yetmiş iki metre kare küsüratı da var. Alanda bu faaliyetler devam edecek ve ben inanıyorum ki burası gençlerimizle şenlenecek” dedi.

Konuşmaların ardından Mut Gençlik ve Spor kompleksi açılışı yapıldı. Açılıştan sonra Mut’lu Türk Halk Müziği Sanatçısı Alirıza Yılmaz, Vali Ali Hamza Pehlivan ve Milletvekili Zeynep gül Yılmaz’a Sanatçı Musa Eroğlu’nun Bizim pencereden ve Mihriban Türküsünü sazla çalıp söylemedi.

Vali Pehlivan ve protokol spor kompleksine giderek Vali Pehlivan sporcularla Basketbol ve Teniz oynadı.

(HSÇ-)

Bu haber 155 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haber

Zeytinin merkezinde fiyatlar düştü, yağının fiyatı ise ikiye katlandı

Zeytinin merkezinde fiyatlar düştü, yağının fiyatı ise ikiye katlandı Zeytinin merkezinde fiyatlar düştü, yağının fiyatı ise ikiye katlandı

Mut'ta Yayalara öncelik duruşu Hayata saygı duruşu konulu etkinlik düzenlendi

Mut'ta Yayalara öncelik duruşu Hayata saygı duruşu konulu etkinlik düzenlendi Mut'ta yayalara öncelik duruşu Hayata saygı duruşu konulu etkinlik düzenlendi

ANKET

CUMHURBAŞKANI KİM OLMASINI İSTERSİNİZ

Tüm Anketler

SAHİPSİZ MUT NERDE YETKİLİLER30 Eylül 2022


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi