İlk Merhaba..!


Açıklama:
Kategori: Köşe Yazıları
Eklenme Tarihi: 10 Eylül 2023
Geçerli Tarih: 22 Temmuz 2024, 22:51
Site: Mut Son Dakika
URL: http://www.mutsondakika.net/sstemel/yazar.asp?yaziID=1111


Köşe Yazıları Gazetecilik mesleğinde objektif olmak önemlidir. Olayları olduğu gibi siz değerli okuyucularımıza iletmek başlıca görevimiz arasındadır., Daha önce Köşe yazıları yazmış olduğum mutsondakika.net 'de yıllar sonra bu ilk Köşe yazım. 

Sayfasında köşesinde bizlere yer ayıran , Sayfa Editörü sahibi Kıymetli abim kadim dostum Hasan Çetin abime'de şükranlarımı sunuyorum. 

Şahsım adına bu tür sayfaları ve köşeleri çok önemsiyorum. Ekmeğini yediğim, suyunu içtiğim , Havasını teneffüs ettiğim Kadim Mut ilçemizi gerçekten çok özledim. 

Gerek insanları gerek havası gerek doğası Bu fani Dünyanın adeta Cenneti gibi. Mersin'in Parlayan yıldızı Mut gerçekten Türkiye'de en gözde ilçe desem abartmış olmam. İnşallah gerekli çalışmalar gerekli yatırımlar yapılarak daha ileri bir noktaya gelecektir. 

Belki de o yüzdendir, günlerdir ‘ne yazsam, nasıl başlasam?’ diye düşünmem, heyecanlanmam. 

Köşe yazılarımızın bir amacı var; hayatımızın yönünü belirlerken ,gönlümüzden geçenleri, içimizde kalanları, hayal ettiklerimizi gerçekleştirmek üzere harekete geçmek ve amaçlarımızı belirlemek. 

Amacımız olmazsa işimiz zor, hayatla başa çıkmak zor, amaçlar, ulaşmak istediğimiz hedeflerdir ve amaçsız insan, neden yaşadığının da farkında olmayan insan demektir. Karıncaya sormuşlar, nereye gidiyorsun? Hacca gidiyorum demiş küçük karınca. “Ohooo” demişler, “Sen bu hızla ölene kadar da varamazsın ki hacca.” “Olsun” demiş karınca, “varamasam da yolunda ölürüm…” 

Eğer bir amacınız olursa, gerçekleşmeyeceğini kim iddia edebilir ki!!! Amaçlarınız olsun, amaçlara ulaşmak için gerekli araçlar karşınıza çıkar. Ulaşabilirsiniz ya da ulaşamazsınız, orası önemli değil, Önemli olan bir hayat amacınızın olması ve onun peşinden gitmenizdir. 

Daha önceden yazılarımı okumuş olan, tanıyan bütün mutsondakika.net takipçilerinin hoşgörüsüne sığınarak, artık aileden biri olarak yazmaya başladım. Hayatın olumlu ve olumsuz sürprizler hazırlayabileceğini ve her şeyin biz insanlar için olduğunu bilerek, olumsuzluklardan en az etkilenmek ama olumlu olanların tadını çıkararak birlikte güzellikler yaratmak dileğiyle güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum. 

İlk yazımız, ilk merhabamız umarım hepimizi daha olumlu yönlere ulaştırır. Yeni hafta yeni güzellikler getirsin, hepinize. Sevgilerimle..

Esen Kalın..