Mersin Büyükşehir Belediye ekiplerinin karla mücadelesi


Açıklama: Mersin Büyükşehir Belediye ekiplerinin karla mücadelesi
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 10 Şubat 2019
Geçerli Tarih: 24 Nisan 2019, 04:13
Site: Mut Son Dakika
URL: http://www.mutsondakika.net/sstemel/haber_detay.asp?haberID=1868


4 gündür etkili olan kar yağışı, bazı bölgelerde ulaşımı olumsuz etkiliyor

Mersin'in Mut ilçesinin yüksek kesimlerinde 1 metreyi aşan kar yağışına karşı vatandaşların mağdur olmaması için 24 saat süreyle yol açma çalışması yapılıyor. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mut Koordinasyon Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 4 gündür etkili olan kar yağışı, yayla Mahallelerinde ulaşımı olumsuz etkiledi.

İlçede 10 iş makinesi, 2 kamyonet ve 30 personelle Aralıksız 24 saat çalışma yürüten ekipler, yayla mahallelerde karla mücadele çalışması yürütüyor. Ekipler, şiddetli kar yağışına rağmen kapanan yolları kısa sürede ulaşıma açmaya devam ediyor. 

Mut ilçesi Dağpazarı, Çivi yolunda ilçeye gitmekte olan ve kar nedeniyle yolda kalan yolcu minibüs ve araçları da de kurtararak ilçeye gitmelerini sağladı.

Ekipler ayrıca gelen ihbar ve ihtiyaç duyulan bölgelere anında ulaşarak vatandaşların mağdur olmaması için çalışmalara aralıksız olarak devam ediyor. 

Derdimiz hizmet sevdamız memleket diyen Mersin Büyükşehir Mut Koordinasyon Müdürü Ferruh Baş, vatandaşların mağdur olmaması için personeliyle birlikte gerekli tüm önlemlerin alındığını bildirdi.