YANLIŞ KARAR VEREN HEKEMLERE KİM DUR DİYECEK


Açıklama: YANLIŞ KARAR VEREN HEKEMLERE KİM DUR DİYECEK
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 10 Şubat 2019
Geçerli Tarih: 24 Nisan 2019, 04:03
Site: Mut Son Dakika
URL: http://www.mutsondakika.net/sstemel/haber_detay.asp?haberID=1870


10 Şubat 2019 Pazar günü Mersin’in Mut ilçesinde, Mut İdman Yurdu Belediye Spor ile İçel Spor arasındaki katleden hakeme yazıklar olsun.

Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 5. Grubunda mücadele eden Mut İdman Yurdu Belediye Spor ile İçel Spor arasındaki maç, hakemler yüzünden çirkefleşti. Birde İçel Sporun Antrenörü devreye girince maç resmen maçlıktan çıktı.

Maçı Ankara bölgesinden Bekir Taşöz, Emre Tatar, Ensar Alıklı ve Salih Aytaş dörtlüsü yönetti. İlk yarı maç 0–0 bitmesine rağmen İçel Spor’un Antrenörü Yılmaz Özlem yine her zamanki gibi yaptığı çirkin davranışıyla Mut İdman Yurdu Belediye spor futbolcularını ve seyircileri çileden çıkardı.

İlk yarının bitimiyle birlikte soyunma odasına futbolcular girerken tartışmalara duyarlı olan Polis ekipleri araya girerek olayın büyümesini önledi.

İkinci yarının başlamasıyla birlikte yanlış kararlarıyla futbolcuları çıldırtan orta hakem Bekir Taşöz, penaltı ile ilgisi olmayan bir kararıyla İçel spor’a penaltı atışı sağlayarak İçel Spor futbolcularından İmam’ın attığı penaltı gölüyle deplasmanda 1–0 öne geçtiler.

Yanlış kararlarına devam eden orta Hakem Bekir Taşöz, faulleri hep Mut İdman Yurdu yaptı diyerek İçel spor’a kullandırttı. Bununla da kalmayıp yanlış kararlarıyla hem Mut İdman Yurdu futbolcularını hem de seyirciyi çileden çıkartmayı başardı.

90 dakikanın dolmasıyla birlikte 7 dakikalık uzatma sonunda Mut İdman Yurdu futbolcularından Emir’in 1 gölüyle beraberlik sağlandı. Çok gol kaçıran Mut İdman Yurdu futbolcuları seyirciye saç baş yoldurttu.

Mut İdman Yurdu Belediye Spor taraftarları özellikle orta hakem Bekir Taşöz’ün bu kadar kötü bir maç yönetmesine anlam veremedi. Bu konuda yetkililerin daha iyi ve tarafsız yöneten hakemlerin maçlara atanmasını isterken, amatör takımların gözlemcilerinin daha dikkatli ve tarafsız olarak rapor tutmalarını istediler.