Mahallelinin sesini duyan Mersin Büyükşehir asfalt çalışmalarına başladı


Açıklama: Mahallelinin sesini duyan Mersin Büyükşehir asfalt çalışmalarına başladı
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 11 Şubat 2019
Geçerli Tarih: 24 Nisan 2019, 04:08
Site: Mut Son Dakika
URL: http://www.mutsondakika.net/sstemel/haber_detay.asp?haberID=1872


Mersin'in Mut ilçesinde alt yapı çalışmalarının yapıldığı Merkez Mahallesi'ndeki bazı cadde ve sokakların yağışlar nedeniyle zarar gördüğünü ve araçların geçişini zorlaştırdığını belirten mahalle muhtarlarının istekleri karşısında Mersin Büyükşehir Belediyesi Gazi İlkokulu caddesinde asfalt çalışmalarına başladı.

Pınarbaşı, Yazıalanı, Cumhuriyet ve Güllük mahalle muhtarı, konuyla ilgili gazetecilere yaptıkları açıklamada, şehrin en işlek cadde ve sokaklarının yer aldığı Merkez Mahallesi'ndeki yolların bir an önce asfaltlanmasını talep etmişler, Mahalle sakinleri ve esnaftan bu konuda yoğun şikayet aldıklarını ifade eden muhtarlar, belediye yetkililerinden soruna çözüm bulmalarını istemişlerdi.

Mahalle sakinleri ve Muhtarların isteklerini değerlendiren Mersin Büyükşehir Belediyesi, Gazi ilkokulu caddesinde havaların düzelmesiyle birlikte asfalt çalışmasına başladı.

Konuyla ilgili bilgi eren Mersin Büyükşehir Mut Koordinasyon Müdürü Ferruh Baş, Hava şartları nedeniyle Gazi ilkokulu caddesinde tüm hazırlıklar yapıldı. Bugün itibariyle havalarında düzelmesiyle birlikte asfalt çalışmalarına iş makinelerimiz ve personelimizle birlikte başladık. Mersin Büyükşehir olarak ilçemize hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.