Mut'da heyelan nedeniyle 8 aile korku içinde


Açıklama: Mut'da heyelan nedeniyle 8 aile korku içinde
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 13 Mart 2019
Geçerli Tarih: 22 Mayıs 2019, 16:54
Site: Mut Son Dakika
URL: http://www.mutsondakika.net/sstemel/haber_detay.asp?haberID=1915


Mersin’in Mut ilçesinde Heyelan nedeniyle evlerde yaşayanlar korku içinde

Ev etrafında 1 metreyi geçen toprak kayması ve evlerdeki büyük yarıklar, Mahalle sakinlerine korku dolu anlar yaşatıyor. 8 ev tehlikede.

Mersin’in Mut ilçesinde heyelan nedeniyle evlerde meydana gelen çatlak ve ev etrafındaki açılmaya devam eden yarık çukurlar Mahalle sakinlerine korku dolu anlar yaşatıyor.

Mut ilçesine bağlı Kemenli Mahallesinde ki evlerde ve evlerin etrafındaki meydana gelen çatlaklardan dolayı vatandaşlar büyük korku yaşıyor. Mahallede 8 ev tehlike içinde.

Kemenli Mahallesinde yaşayan vatandaşlar, toprak kayması yaşandığını iddia ederek, çatlak oluşan evlerde her an çökme meydana gelebileceğini söyledi. Evinin duvar ve tabanında derin çatlaklar oluşan ve evinin etrafının da 1 metreyi aşan yarıklar meydana geldiğini söyleyen Ramazan Kılınç, “Fakir fukara biriyim. Gece korku dolu anlar yaşayarak evde kalıyorum. Bir evim vardı onda da kayma ve heyelan oldu yetkililerin acil bir çare bulmasını istiyorum” dedi.

Kemenli Mahallemizde 8 ev tehlikede diyen vatandaşlar, evlerimizin etrafında her gün kaymalar devam ediyor. Çocuklarımız ve kendimiz tehlike içindeyiz. Evlerimizde büyük çatlaklar meydana geldi. Evlerimizin etrafında ise çok büyük toprak kayması ve yarıklar meydana geldi. Geceleri evlerde yatırken korku dolu anlar yaşıyoruz. Yetkililerin bir an önce yardım elini uzatmasını istiyoruz dediler.

İnsanlar artık burada yaşamaktan korkuyor diyen Kemenli Mahalle Muhtarı Mevlüt Çetin, “Mahalle sakinlerim korku dolu anlar yaşıyor. Mahallemde 8 ev tehlikede. Evlerin etrafında 1 metreyi geçen toprak kayması ve yarıklar var. Evler ise hem duvarları hem de tabanında büyük çatlaklar meydana geldi. Bu çatlak ve yarıklar gün geçtikçe büyüyor. 6 defa İl Afet ve Acil durum (AFAD) yetkililere haber verdim. Gelip incelemede bulundular. Burası Afet değildir heyelan değildir dediler. Bu evlerde artık oturulmaz deyip gittiler. Peki, Bu oturulmayan evlerdeki vatandaşlar nerde kalacak diye düşünen yok. Bizim elimizden tutan ve derdimizden anlayan yok. Yetkililere sesleniyorum Mahalle sakinlerim toprak altında kalarak ille birilerinin ölmesimi gerekiyor. Bir an önce yetkililerin yardımına ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.