Başkan Şeker su zammına ben ret oyu verdim


Açıklama: Başkan Şeker su zammına ben ret oyu verdim
Kategori: Güncel Haber
Eklenme Tarihi: 13 Şubat 2020
Geçerli Tarih: 31 Mayıs 2020, 13:56
Site: Mut Son Dakika
URL: http://www.mutsondakika.net/sstemel/haber_detay.asp?haberID=204


Mut Belediye Başkan’ı Volkan Şeker, su zammından vatandaş rahatsız

 

Mersin Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, Yılbaşından itibaren suya yapılan yüzde yüz zamdan vatandaş rahatsız dedi.

 

Mut Belediye’sinin 2020 Şubat ayı Belediye Meclis Toplantısı ikinci birleşimi yapıldı. Meclis toplantısına, yüzde 100’e varan su zammı damgasını vurdu.

 

Belediye Meclis Üyelerinin gündem dışı söz alarak meclise taşıdığı su zamları konusunda açıklamalarda bulunan Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker,  tarifelerin fazla olduğunu söyledi.

 

Konunun Büyükşehir Belediye Meclisinden geçtiğini ve kendisinin ret oyu verdiğini ifade eden Şeker, “yüzde 100 zammı, Büyükşehir Meclisinden çoğunluğun oy onayıyla yapılmıştır. Bu Mut’un daha önceki kullanımına göre yüksek oranda bir artış. Ama neticede alışılagelmişin çok üstünde, farklı bir şekilde zam geldiği için de vatandaş rahatsız. Savunma yapma şansı yok” dedi.

Başkan Volkan Şeker, “Tarifelerde değişiklikler oldu. Vatandaş şu anda bu konuyla alakalı şikayetçi. Bunda anlatacağım bir şey yok. Tarife fazla. Mersin Büyükşehir Meclisinde karar alınırken ben ret verdim. Kabul eden anlatacağım diye uğraşır. Bazı şeyler çok yüksek olduğu zaman çok anlatmaya gerek yok” dedi.  

Mut Belediyesi 2020 yılı Şubat Ayı Belediye Meclisinin ikinci birleşimi Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker başkanlığında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Mut Belediyesi Sinema Salonunda yapılan Meclis Toplantısında, birinci birleşimde komisyonlara gönderilen konular görüşüldü. Yapılan oylamalarda bazı konular kabul edilirken, bazı konular için ise istenilen ek süre talepleri oy birliğiyle kabul edildi.