Mut Belediyesinde korona virüs tedbirleri artırıldı


Açıklama: Mut Belediyesinde korona virüs tedbirleri artırıldı
Kategori: Güncel Haber
Eklenme Tarihi: 15 Mart 2020
Geçerli Tarih: 31 Mayıs 2020, 12:49
Site: Mut Son Dakika
URL: http://www.mutsondakika.net/sstemel/haber_detay.asp?haberID=244


Mersin’in Mut ilçesinde korona virüsüne karşı tedbirler artırıldı. Mut Belediyesi ekipler, korona virüsüne karşı ilçede dezenfekte çalışmalarına devam ediyor.

Mut Belediyesi, korona virüse karşı ilçe genelinde ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Dezenfekte çalışmaları kapsamında toplum sağlığını etkileyebilecek olan cami, park ve bahçeler, resmi daireler, sosyal alanlar, toplu taşıma araçları gibi toplumsal kullanım alanlarında 7/24 ilaçlama çalışmaları yapılıyor.


Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, “Çin'de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan korona virüs’üne karşı, belediye olarak gerekli tedbirleri aldık. belediyeye ait binalarda ve halka açık alanlarda dezenfekte çalışması yapılmakta. İlçemizdeki toplu kullanım alanları, ibadethaneler, okullar, kalabalık cadde ve mekanlar, insan trafiğinin yoğun olduğu yerler, parklarımızdaki çocuk oyun grupları ve spor aletleri büyük bir titizlikle dezenfekte edilecek. Mut Belediyesi hizmet binası ve diğer sosyal tesislerimiz dezenfekte edilecek ve binalarımızın girişlerine vatandaşlarımızın da kullanabilmeleri için dezenfekte malzemeleri konulacak.” şeklinde konuştu.

Başkan Şeker, “Hükümetimiz ve ilgili bakanlıklarımız gerekli tedbirleri önceden aldıkları için diğer ülkeler gibi değil. Halkımızın endişelenmesine, panik yapmasını gerektirecek bir durum yok. Sağlık Bakanlığımız virüsün ülkemiz için bir salgına dönüşmemesi için yapılması gerekenleri açıkladı. Alınması gereken tedbirler hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Mut Belediyesi olarak bizler de tedbirlerimizi alıyoruz” diye konuştu.