Mut'a Tıbbi ve Aromatik bitki çeşitlerini zenginleştirmek amacıyla 7 bin Adaçayı dağıtıldı


Açıklama: Mut'a Tıbbi ve Aromatik bitki çeşitlerini zenginleştirmek amacıyla 7 bin Adaçayı dağıtıldı
Kategori: Güncel Haber
Eklenme Tarihi: 16 Mart 2020
Geçerli Tarih: 31 Mayıs 2020, 12:35
Site: Mut Son Dakika
URL: http://www.mutsondakika.net/sstemel/haber_detay.asp?haberID=246


Mersin Mut Yöresinde Tıbbi ve Aromatik Bitki çeşitlerini zenginleştirmek amacıyla 7 bin Adaçayı dağıtıldı.
                                         

Mut İlçe Kaymakamlığının girişimleri ile Orman Genel Müdürlüğü üretim çiftliklerinden temin edilen 7 Bin adet Adaçayı, İlçeye bağlı Kurtuluş, Hacıahmetli ve Çatalharman Mahalle bölgelerine dağıtıldı.  

 

Kurtuluş, Hacıahmetli ve Çatalharman Köyleri Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği ile ortaklaşa olarak yürütülen proje sonucunda ilçede aromatik bitki çeşitliğinin arttırılmasına katkı sağlanmış olacak. Yöre halkının kalkınmasına katkı sağlamak üzere hazırlanan bu proje aynı zamanda Kamu STK işbirliğine örnek bir proje olarak hayata geçmiştir.

 

Düzenlenen programda Örnek Kamu-STK işbirlikleri ile hayata geçirilen toplumun ekonomik açıdan kalkındırılmasına yönelik bu faaliyetlerin artarak devam etmesini temenni etiklerini söyleyen İlçe Kaymakamı Muammer Köken, “Sağlanan hizmetler ile ilçe tarımının önündeki sorunları yavaş yavaş aşmaya başladıklarını, köylü ve çiftçilere yol gösterici, eğitici faaliyetlere yoğunlaştıklarını ve ilçe tarım ürünlerinin çeşitlendirilmesi ve kalitesinin arttırılmasını hedeflediklerini” söyledi.

 

Köken, “Eğitim, Sağlık, Tarım ve Sosyal alanlarında yapmış olduğumuz çalışmaların, yapılan projelerin ve bundan sonra hayata geçirilecek olan iş ve işlemlerinde her zaman takipçisi olacağız. Önemli bir sorumluluğu, sosyal faaliyeti ve hayrı yerine getirmenin huzuru ve heyecanı içerisindeyiz. Halkımıza hayırlı olsun” diyerek sözlerini bitirdi.

 

Konuşmanın ardından 7 Bin adet Adaçayı, İlçeye bağlı Kurtuluş, Hacıahmetli ve Çatalharman Mahalle bölgelerine dağıtıldı.