MHP Mersin Milletvekilleri basınla buluştu


Açıklama: MHP Mersin Milletvekilleri basınla buluştu
Kategori: Güncel Haber
Eklenme Tarihi: 13 Ağustos 2020
Geçerli Tarih: 25 Kasım 2020, 10:16
Site: Mut Son Dakika
URL: http://www.mutsondakika.net/sstemel/haber_detay.asp?haberID=369


MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz ve Baki Şimşek ve Belediye Başkanı Volkan Şeker Mersin’in Mut ilçesinde basınla kahvaltıda buluştu.

Mut Belediyesinin düzenlemiş olduğu Mut Karekşi Piknik restoranda basınla sabah kahvaltısına, Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Baki Şimşek, Belediye başkanı Volkan Şeker, MHP Mut İlçe Başkanı Alparslan Kır, AK Parti Mut İlçe Başkanı Soner Solak, Mut Ülkü Ocakları Başkanı Kürşat Malgoç, Belediye,  MHP ve AK Parti yönetimi bir araya geldi.

 

Kahvaltının ardından bir açıklama yapan Mut Belediye başkanı Volkan Şeker, kahvaltımıza katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum dedi.

 

MHP Milletvekili Baki Şimşek, Mersin ve Mut ilçesinin eli ve kulağı olduklarını, hizmet için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti.

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz ise, “ Biz Mut’umuz ve Mersinimiz için el ele gönül gönüle vererek Cumhur ittifakının paydaşı olan AK Parti Milletvekillerimizle istişare halinde Mut’umuzun ve Mersin’imizin daha iyi bir şekilde kalkınması ve vatandaşlarımızın beklentilerinin karşılanması adına samimiyetle üzerimize düşen sorumluluğumuzu yerine getirmeye gayret ediyoruz“ dedi.

Kılavuz sözlerine şöyle devam etti, “ Tabi Türkiye’mizle dünya ciddi bir imtihanla karşı karşıya. Malumunuz olduğu üzere bu Korona virüsü illeti hepimizi endişelendirmekte ve maalesef şimdiye kadarda benim bildiğim en son 6 bin insanımız hayatını kaybetti. Birçok tedavi gören insanımızda oldu. Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet diliyorum ailelerine sabır diliyorum. Yine tedavi sürecinde olanlara şifa diliyorum. Türkiye bu dönemi en iyi bir şekilde atlatan bir ülke oldu. Şüphesiz hastalık devam ediyor ama bakıldığında Türkiye’miz 160 ülkeye sağlık malzemesi göndermesiyle Türkiye’nin güçlü bir şekilde varlığını ortaya koyması ve bütün insanlara el uzatması takdire şayan bir durumdur.

Türkiye’ye sürekli bir operasyon çekilmek istenmekte diyen Kılavuz, Bir taraftan siyasi ekonomi askeriye ve türlü türlü yönlerle Türkiye’ye diz çökertmek istenmekte ama Allahın izniyle Türk Milleti çok büyük bakliyeler atlattı bunları da atlatacaktır. Önemli olan kendi içimizde ülkenin birliği ve dirliğidir. Omuz omuza verildikten sonra atlatılmayacak aşılmayacak hiç bir şey yoktur.   

Kılavuz, biliyorsunuz bir taraftan mavi vatanla mücadelemiz devam ediyor diğer taraftan Irak, Suriye, Lübnan, Libya bu bölgelerde mücadelemizi devam ediyoruz. Özellikle dün yine Avanoslarda 1448 güvenlik güçlerimizle birlikte operasyonlar başlattık. Elhamdülillah çok şükür PKK’ya FETO’ ya, İŞİDE, PYD’e terör örgütlerine göz açtırmayan bir mücadele var. Dünyaya da örnek sergiliyoruz hamdolsun şuana kadar askerlerimiz polislerimiz destan yazıyor bizde askerlerimiz ve polislerimizin yanındayız dedi.  

Toplantı sonrası milletvekili adayları ve MHP il başkanı beraber basına poz verdiler.