Mut Doğa koruma kaçak avcılara göz açtırmıyor


Açıklama: Mut Doğa koruma kaçak avcılara göz açtırmıyor. Buna göre 31 bin TL. idari para cezası ve 2 bin 868 TL. Tazminat olmak üzere toplam 33 bin 868 TL. Cezai işlem uygulandı.
Kategori: Güncel Haber
Eklenme Tarihi: 21 Eylül 2020
Geçerli Tarih: 29 Kasım 2020, 01:42
Site: Mut Son Dakika
URL: http://www.mutsondakika.net/sstemel/haber_detay.asp?haberID=405


Mersin'in Mut ilçesinde kaçak avcılara Mut Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğince 14 kişiye 4915 sayılı kanuna muhalefetten işlem yapıldı.

Alınan bilgiye göre, 7.Bölge Müdürlüğü Mersin Şube Müdürlüğüne bağlı, Mut Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğince, yasadışı avcılıkla mücadele kapsamında yapılan av koruma ve kontrol çalışmaları kapsamında son 3 ay içerisinde 14 kişiye 4915 sayılı kanuna muhalefetten işlem yapıldı. Buna göre 31 bin TL. idari para cezası ve 2 bin 868 TL. Tazminat olmak üzere toplam 33 bin 868 TL. Cezai işlem uygulandı.

 

Avda kullanılan ve kabahatin konusunu oluşturan 3 adet araç, 2 adet motosiklet, 10 adet bıldırcın sesi çıkaran cihaz, 7 adet av tüfeği ile kabahatin işlenmesi suretiyle elde edilen 3 adet tavşana el konuldu. Şahıslar hakkında İdari Para Cezası ve Tazminat düzenlenmiş olup, el konulan araç gereçler için mülkiyeti kamuya geçirme işlemleri devam etmekte olup ayrıca biyolojik çeşitlilik ve av yaban hayatının izlenmesi amacıyla kurulmuş olan foto kapan görüntülerinden de 4 kişi hakkında gerekli işlemler yapıldığı bildirildi.

 

Kaçak avlanmada araç farı veya projektörle avlanma sırasında illaki av vurmak gerekmeden de cezai işlem yapılacağı bildirildi.