Başkan Şeker Mut için hayırlı hizmetler yapacağız


Açıklama: Başkan Şeker Mut için hayırlı hizmetler yapacağız
Kategori: Güncel Haber
Eklenme Tarihi: 28 Temmuz 2019
Geçerli Tarih: 29 Ekim 2020, 22:10
Site: Mut Son Dakika
URL: http://www.mutsondakika.net/sstemel/haber_detay.asp?haberID=62


Mersin Mut Belediye başkanı seçildiği günden bu yana 4 ay geçmesini değerlendiren Başkan Volkan Şeker, Bu memleket için hayırlı işler yapacağız dedi.

Asli görev konusunda iyi gittiğimizi düşünüyoruz diyen Başkan Şeker, “Bunun dışında toplumla iç içeyiz. Belediye başkanı olmak için siyaset yapmadım bu devleti milleti çok seviyoruz sevdiğimiz içinde hakkaniyetli bir şekilde çalışma yapacağız. Park bahçelerle ilgili 3 aydır Mut’a en işlek olan parklarını hepsini 2 güne bir dolaşıyorum. 15 tane park olup çalıştırılamıyorsa buna üzülürüm” dedi.

“Borçlu belediye devraldım diye ağlayıp sızlanmam”

Bu memleket için hayırlı işler yapacağız diyen Başkan Volkan Şeker sözlerine şöyle devam etti, “Belediyenin gelir giderine girmeyeceğim ama şöyle bir uygulama yapacağım. Belediyemizin 1 Nisandan itibaren belediye sitesinde kasada bulunan para borçların ne olduğu aylık gelen para kesintilerim ne olduğunu yayınlayacağım. Belediyelerde seçimi biri kaybediyor biri kazanıyor. Devraldıkları borcu basına açıklıyorlar ve billboard’lara eski borcu yazıyorlar. Ben bunu yapmayacağım. Belediyenin maddi durumuyla ilgili yapılandırılmış borçlar var. Yapılandırılmamış dışında emekli sandığı, Maliye ve Sigortaya olan borçlar artı esnaf borcu var. Üzülmem çünkü borç herkesin olur.  Borçlu belediye devraldım diye ağlayıp sızlayan öyle bahane üreten bir pozisyonda olmak istemiyorum” dedi.

“Mut Belediyesinin geliri çok az”

Belediyenin Büyükşehir gibi fazla bir geliri olmadığına değinen Başkan Şeker, “Belediyede gelir olarak emlak ve ruhsat gelirimiz var. Başka bir gelirimiz yok. Bizde elimizdeki şartlara göre hedefin en iyisini yapmak zorundayız. Gelirle giderin hemen hemen denge içerisinde onun için kısıtlı bir bütçeyle ayakta durmaya çalışacağız” 

Bizim ayrı bir projemiz yok diyen Başkan Şeker, “Seçimlere girerken tüm dünya tüm Türkiye proje hazırlar. Bizim hazırladığımız projelerin birçoğu Mersin Büyükşehirle birlikte yapılacak projeler. Yani hizmeti beraber yapacağız” dedi.

“Mersin Büyükşehir ile iyi bir diyalogumuz var”

Mersin Büyükşehir Başkanı Vahap Seçerle iyi bir diyalogumuz var diyen Başkan Şeker, “Büyükşehir CHP ve biz Mut ilçede MHP olarak seçimi kazandık ama büyükşehirle çok iyi bir diyalogumuz var. Büyükşehrin ilçemize yapacağı her türlü hizmete var gücümüzle destek ve belediye olarak yardıma hazırız” diyerek sözlerini tamamladı.