Mut Belediyesi'nden Mobil tahsilat kolaylığı


Açıklama: Mut Belediyesi'nden Mobil tahsilat kolaylığı
Kategori: Güncel Haber
Eklenme Tarihi: 19 Ekim 2021
Geçerli Tarih: 26 Ocak 2022, 21:12
Site: Mut Son Dakika
URL: http://www.mutsondakika.net/sstemel/haber_detay.asp?haberID=665


Online vezne ile bütün Belediye alacakları tahsil edilebilecek

Mersin Mut Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından uygulamaya geçen “Mobil Tahsilat Online Vezne Sistemi” ile belediye alacaklarının tahsilinde kolaylık sağlanması hedefleniyor.

Mali Hizmetler Müdürü Ahmet Can, yeni uygulamaya geçen tahsilat sistemi ile olarak şu bilgileri verdi; “Başkanımız Volkan Şeker’in talimatlarıyla hizmette kolaylık ve çözüm üretme mantığından hareketle, kurum merkezimizdeki muhasebe ve ana işletim sistemimizle uyumlu olarak Mobil Vezne sistemine geçiş yaptık. Online veznemizde Kredi kartı ile ödeme imkanıda sunuyoruz. Emlak vergisi, kira, işgaliye ve diğer bütün Belediye alacaklarının tahsilatını mobil veznemizle yapabiliyoruz.” şeklinde bilgi verdi.

Belediye Başkanı Volkan Şeker, Online Vezne Uygulamasının vatandaşın yararına olduğunu ve kolaylık sağladığını belirterek; “Pazaryerlerinde, el makbuzu ile yapılan tahsilatların dönemini artık kapattık” diyerek bir dönemin geride kaldığının altını çizdi.

Başkan Volkan Şeker,  Vatandaşımızın borcunu anlık görüp, anlık olarak ödeme imkanı sunuyoruz. Ödemenin yapıldığı an itibariyle borç düşümü gerçekleşmektedir. Uygulamanın pratik oluşu ve otomasyon makbuz ile güven duygusunu pekiştiren bu hizmetle hesap kontrolü ve izlenebilirlik sağlanabilmektedir. Hem ilçe merkezimizdeki pazaryerlerimizde hem de diğer mahalle ve yayla pazarlarımızda online veznemizi hizmete sunuyoruz. İlçemize hayırlı olsun” dedi.