Karda Mahsur Kalanların İmdadına Büyükşehir Yetişti


Açıklama: Karda Mahsur Kalanların İmdadına Büyükşehir Yetişti
Kategori: Güncel Haber
Eklenme Tarihi: 26 Ocak 2022
Geçerli Tarih: 28 Haziran 2022, 13:13
Site: Mut Son Dakika
URL: http://www.mutsondakika.net/sstemel/haber_detay.asp?haberID=735


Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Mut ilçesinin yüksek kesimlerinde sürdürdüğü karla mücadele çalışması aralıksız sürüyor.

Mut ilçesinin yüksek kesimlerinde yol açma ve tuzlama çalışması yürüten ekipler, gelen ihbarlar üzerine mahsur kalan vatandaşların imdadına yetişiyor.

Özellikle İlçeye bağlı Dagpazarı, Kavak özü, Elmapınarı, Demirkapı, Güme, Çivi, Kozlar ve Ballı yollarını birbirine bağlayan Dagpazarı Grup Yolu’nda ve Kozlar Yolu’nda karla mücadele çalışması yürüten ekipler, yol açma çalışması gerçekleştirirken tuzlama çalışmalarını da 7/24 sürdürüyor.

Mut Dagpazarı Grup Yolu’nda ve Kozlar Yolu’nda kar dolayısıyla mahsur kalan araçların olduğu ihbarı üzerine harekete geçen Büyükşehir’in karla mücadele ekipleri, kısa sürede ihbarın geldiği noktalara ulaştı. Ekipler, yolda mahsur kalan araçları kurtardı.

Meteoroloji’nin uyarılarından sonra harekete geçen Büyükşehir ekipleri, İçel Büyükşehir Belediyesi Mut Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, yüksek kesimlerde kar yağısından dolayı kapanan ana ve ara arter yolları is makineleri aracılığıyla açmaya devam ediyor. Kapalı yollara ayni anda müdahale ediliyor. Ekipler karla mücadelesini gece saatlerinde de sürdürürken, yine bölgenin önemli yaylalık alanlarında karla kaplanan yollar yapılan çalışmayla temizlenmeye devam ediliyor.

Is makineleri aracılığıyla seri şekilde çalışan ekipler, vatandaşların ulaşımda ve altyapıda herhangi bir sorun yasamaması için 7/24 görevde olduklarını bildirdiler.

Yolların açık kalması için gece-gündüz çalışma yürüten ekipler, Mut Dagpazarı Grup Yolu’nda ve Kozlar Yolu’nda ki Mahallelerinde kar temizleme ve tuzlama çalışması gerçekleştiriyorlar.