Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
logo

MUT İDMAN YURDU REZALETİ

ÇETİN

01 Mayıs 2023, 08:18

ÇETİN

Öncelikle sporsever vatandaşlardan özür dilerim. Çünkü yazacak olduklarım gerçeği yansıdan bir durum.

Spor insanları kaynaştırmaktır. Peki ilçemizi temsil eden Mut İdman yurdu futbol takımı ne alemde. İnanın çıldırmamak elde değil. Gruptan çıkıp Bal grubuna yükselmemek için ellerinden geleni yapan bir futbolcu topluluğu var. 

Her şey ortada, Takım öyle bir maça çıkıyor ki her hareketleri faal. Takımı galip getirmek için içlerinde çalışkan ve gayret eden futbolcularda var ama galip gelmemesini isteyen futbolcu daha da fazla maalesef.

Benim bildiğim hakeme ısrarla karşı gelinmez. Kararını veren hakem hiçbir zaman kararını geri çekmez. Ama bizim Mut İdman yurdu futbolcuların çoğunluğu her maçta sarı kart ve kırmızı kart görmek için ellerinden geleni yapmak için sıraya giriyorlar.  

Sonrasında ise takımı eksik koyup istediklerini yapmış oluyorlar.

Yıllar önce Sertavul sporun kurucu başkanı vardı 3 yılda Kulüp başkanlığı yaptı. o zamanda maçlar başlamadan Mersin Beden terbiyesine gidip iki gruba ayrılan hakemlerin sorumlularına istedikleri parayı verir ve maçları hakemlerin iyi yönetmesini sağlardı.

Belki de kızacaksınız ama işte o günlerde olay buydu. Hatta size bir maçı hatırlatayım Silifke sahasında bir maçımız var. O günlerde maçı almamız gerekiyordu. İsmi bende saklı kalsın Silifkeli olup görevli olmayan bir orta hakemle saha dışında pazarlık yapıldı. Orta hakem hem maç yönetiyor hem de gözü bizden gelecek işarette. Baktık maç elden gidiyor en sonunda yanımdaki hakeme çekini yazdık ve orta hakeme işareti vererek işlem tamam dendi. İnanın öyle bir dönüş yaptı ki maçı yöneten hakem maçı resmen biz verdi.

Diyeceksiniz ki iyi bir şey mi evet maalesef iyi bir şey değil. Şimdide bunu yapın diye anlatmadım bunu. Ama çıkın sahaya delikanlı gibi ve sırtınızdaki taşıdığınız formanın hakkını verin diyorum.

Takım Bal grubunda mücadele ederken zevkle izlediğim ve Bu yıl bile playofa kalmadan önceki maçları hatırlıyorum da takım süper oyun sergiliyordu. Ne oldu da takım bir anda bu hale geldi.

Tabi diyeceksiniz ki para yok. Para kaynağı çok basit ama bu takıma yardımcı olacaklar yok piyasada.  Her kayısı sezonunda ilçemize ellinin üzerinde ihracatçı firma gelir. Haldeki komisyoncularda dahil ederseniz işte size gelir kaynağı. Her birinden 5 bin lira alsan gelir kaynağının yarısından fazlasını toplamış olursunuz. Gelelim diğer gelirlere. Ticaret odası, Ziraat odası ve buna benzeyen odalar, dernekler, kooperatifler, kurum ve kuruluşlar ile esnaflardan toplanacak parada yekün teşkil eder. Diyeceksiniz ki vermiyorlar tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.

Yalnızca Belediyenin yardımıyla bu iş yürümez. Sağolsun Mut Belediye Başkanına.

Sizlere soruyorum elinizi cebinize atın her üyenizden aidat alırkan 5 lira ek olarak alsanız bu takıma yinede büyük destek olur. Hiç mi içinizde spor sevgisi yok hiç mi içinizde spora karşı sevgi yok. Sizleri kınıyorum yazıklar olsun ama zamanı geçmiş değil haydin bakalım sizi göreve davet ediyorum.

Ben elime makbuzu alıp esnaf esnaf gezip para dilenip bu kulübü yaşatıyordum.

Ben sizlere gelir için bir tiyo verdim artık diğerleri sizin elinizde.

Gelelim takımın haline. Öncelikle bu takımın bir üst gruplara çıkmasını istemeyen kim olursa olsun yazıklar olsun.  

Play oftan sonraki maçlarınızı izliyorum. İnanın takım resmen sahada yürüyor ya. Mut İdman Yurdu gençlerini sahaya sürseniz bunlardan daha iyi oynarlar yenilseler bile en azından mücadele edip yenilirler ya bunlar yazıklar olsun derim.

Yeni bir yönetici seçildi yalnız geç kalındı. Yeni yönetime yardım etmek lazım. Lafım yönetime değil araştırmama göre takımın bir üst gruba çıkmasını istemeyen çoğunlukta. İlçenin çocuğu olup takımı şahlandıracak hiç mi futbolcu yok. Neden hep yabancılarla uğraşıyoruz. Yabancılarla uğraşıyorsanız sahada futbol oynasınlar çatır çatır para almasını biliyorlar ama gezinip ve bir sonraki maçta oynamamak için kart görmeleri için ellerinden geleni yapmasınlar. Yeter artık bu seyirci bu Mut İdman Yurdu şeytan grubuna yazık.

Yazık yazık yazık.

Yeni yönetime buradan sesleniyorum şimdiden kolları sıvayın. Gelecek sezona öyle bir takım kurun ki takım bir üst gruba çıksın şimdiden sizlere başarılar dilerim.

Saygılar.    

Bu haber 1283 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

BELEDİYE BAŞKANI'NIN KİM OLMASINI İSTERSİNİZTüm Anketler

Görünen köy kılavuz istemez dedim ya02 Mart 2024


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi