Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
orkestra

BOKUNU "BAL GİBİ" YİYEN ADAM

MANSUR ASLAN

05 Mart 2018, 15:54

MANSUR ASLAN

Okuyuculardan yazıma özür dileyerek başlamak istiyorum zira yazı başlığındaki cümle ,cümleyi kuran necaset fikirli primata aittir. Benim günahım olsa olsa onun lağım kokan ağzından dökülen kelimeleri satırlara nakşetmekten ibaret olur.

Kimden mi bahsediyorum ? tabiki kendini Kemalist ! olarak tanımlayan profesör ünvanına sahip olmuş ,sünnet düğününe ön hazırlık yapan çocuk kıyafeti tiplemesi ile Celal ŞENGÖR ‘den ! …

Aynaya baktığında yansıması kendisine nasıl gelir bilmiyorum ama afacanları eğlendirmek istesem hiç düşünmeden kendine iş teklifinde bulunurdum. 

Dünyaya adalet sağlamış , nam salmış , düşmanına bile “emin”lik sıfatını hissettiren , her renk, dil , ırk insana “asr-ı saadet” yıllarını yaşatan , siyasi kültürel ve dinsel hoşgörü ile yaklaşan , 3 kıtaya Allah’ın adaleti ve merhameti ile hükmeden devletin adı olan “Osmanlı imparatorluğunun” şanlı sultanlarına dil uzatma cüretinde bulunan Celal ŞENGÖR ne diyor kısaca izah edeyim.

İstanbul’u fetheden büyük komutan devlet adamı Fatih Sultan Mehmet için ; "Fatih'in müslümanlığı dahi tartışılıyor. Sekreterine, 'Ben Muhammed'in dediklerine inanmıyorum.' Dediğini iddia ederek Müslüman olmadığını ima etmiştir.

İmparatorluğa altın çağını yaşatan büyük devlet adamı Kanuni Sultan Süleyman için ; “ Piri Reis’in hayatındaki en büyük talihsizliği, Kanuni Sultan Süleyman gibi bir salağın zamanında doğmuş olmasıdır” şeklinde ecdada kinini kusarak aşağılamıştır.

Her şeyi anladık ta o dönemde sekreter nedir yahu ! utanmasa Fatih’in instagram hesabına bakın göreceksiniz diyecek. Tarih biliminden habersiz , görünümünden Türklükten İslam’dan nasibini alamadığı pek aşikar olan bay Celal’den daha pozitif yorumda bulunması zaten beklenemezdi.

Sahi ağzı necaset kokan birinin dudaklarından güzel kokan cümleler dökülmesini beklemek abesle iştigal olurdu değil mi ?

Bu haber 412 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
köşe yazar
50 YILLIK ÖZLEM BİTTİ AMA YİNE FAYDASI YOK10 Aralık 2018

ANKET

BELEDİYE SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ
Tüm Anketler

HEBRLER MYNET

Mynet Mersin Haberleri

mutsondakika.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi