Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
logo

BAKIŞ AÇISI

ÖZAY DÜZEL

22 Ocak 2020, 19:42

ÖZAY DÜZEL

Yazacak O, kadar çok (ilçeye) ait gündem var ki, hangisinden başlasam demiyorum. Peki! Ne diyorum? ‘Ne gerek var yazmaya Nasılsa herkes bildiğini okur diyorum’. Ama yazmak gerek üstat isteyen istediği gibi anlasın.

Onları, şunları, falanı, filanı bilmem ben. Ben kendimi bilirim bir de ilçeye nelerin yapılması gerektiğini ve nelerin yapılmadığını da bilirim.

Mesela: ilçe siyaseti. Yaklaşan AK parti İlçe seçimi, birileri çıkıyor şu anki İlçe başkanı için ‘Bu şahsın durumu Parti kriterlerine uymuyor diyor. Kime göre? Demezler mi adama: yıllar önce bu partinin ilçede kurucu üyesi kişi içinde aynı cümlelerle eleştirmiş ve yanına kimse varmamıştı.

Sebep: bununla olmaz. Hadi oradan senle bile oldu belirli süre bir seçim başarısız oldun sustun, üç ay sonra seçmen baskı ve dayatmaya boyun eğmedi kendi iradesiyle sandığa gitti tek başına iktidar demek, ekonomide canlılık ve güvenli piyasa dedi.

Kerameti kendilerinde sanan sus puslar biz başardık dedi, ne hikmetse bizler diyemeden çoğunluğu kayboldu. Başkalarını eleştiren kişi ya da kişiler önce kendi dünlerine baksınlar. Ne zaman ilçe siyasetçileri kendileri için öz eleştiri yaparlarsa işte O, zaman gerçekleri görürler. Ya da genel merkez politikasını tamamen benimseyip halk için dürüst olsunlar bu da onlara artı ve artı katar.

Devletin millet, Milletinde devlet için var olması gerektiğini anlamayan bireylerle siyasi çark dönmez sadece kendilerine değil temsil ettikleri kurum ve kuruluşlara da zarar verirler. Telafisi olur mu? Bu sorunun cevabı son on yıllık ilçe siyasi tablosunda net görülüyor görmek isteyene.

Size dayatılmaya çalışılan bir düşünce ya da fikir, sadece sizlere göre adaletli ise bilesiniz ki, orada bir haksızlık vardır. Dolayısıyla gündeme bakacak olursak Ak parti ilçe seçiminde yenilik değil yenilikler olması gerekir, farklı yüzler renkli düşünceler olması gerek.

ÖZAY DÜZEL
ozaylaozgurce@gmail.com

Bu haber 1777 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

MERSİN BÜYÜKŞEEHİR HİZMETLERİ YETERLİMİ
Tüm Anketler

Vatandaş gizli kalmasını istemiyor22 Temmuz 2020


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi