Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
logo

MUT DEVLET HASTANEMİZ NEDEN SAHİPSİZ

HASAN ÇETİN

25 Ocak 2020, 07:49

HASAN ÇETİN

Öncelikle parti Başkanları ve yönetimlerini, Dernek ve Oda Başkanlarını göreve davet ediyorum.

O koltuklarda oturmakla işler yürümez. Artık Mut ilçesi büyüdü. Nüfusu arttı. En ufak bir kalp krizi geçiren bir vatandaşa müdahale edecek Kardiyoloji uzmanımız dahi yok. 

Hastanemiz neden sahipsiz. Diğer tayin işlerini anında yaptıranlara soruyorum Hastanemize Uzman doktoru tayin işini neden yapmıyorsunuz. İlçe halkını neden düşünmüyorsunuz. Artık kendinize gelin ve Hastanemizin eksik Uzman doktorlarını getirdin.

Yetersiz Uzman doktorları yüzünden, vatandaş uzman doktorun yazması gereken ilaçları yazdırmak için dahi ilçeye en yakın il veya ilçelere gitmek zorunda kalıyor. Yazık değilmi.

 

Mut Devlet Hastanesinin eksikleri ve Uzman Doktor yetersizliğinden dolayı zor duruma düşen vatandaşlar derdini anlatacak muhatap bulamıyor. Yetkililerin bir an önce Uzman doktor yetersizliğine bir çözüm bulmaları gerekir.

 

Mut Devlet Hastanesindeki eksiklikleri ve uzman doktor yetersizliğinin Meclis gündemine taşınmasına rağmen hala çözüm üretecek bir yetkili yok. Mut Devlet Hastanesine atanması gereken uzmanların atamaları derhal yapılsın, yapılsın ki sağlık çilesi son bulsun.  

 

Mut Devlet Hastanesindeki eksiklikler yüzünden ilçe halkı mağdur durumda. Mut ilçesinde bir Devlet Hastanemiz var. 63 bin nüfuslu ilçemizin hastanesinde ise yeterli uzman yok. Hastalar ya 80 kilometredeki Silifke’ye ya da 170 kilometre ötedeki Mersin iline gitmek zorunda bırakılıyor. Bu konuda sayın yetkililer huzurla yatağınızda yatabiliyormusunuz?

 

Artık ilçe halkı hasta olmaktan korkar duruma geldik. İşte eksiklerimiz. 2 uzman olması gereken çocuk hastalıkları ve kadın doğumda birer uzman eksik. 63 bin nüfuslu ilçede kardiyoloji uzmanı, nöroloji uzmanı, psikiyatri uzmanı, ortopedi uzmanı, Anestezi uzmanı yok. Biyokimyanın laboratuarı var, uzmanı yok. Herhalde yetkililer sanıyor ki Mut’un sağlığa ihtiyacı yok.

 

Mut Devlet Hastanesine atanması gereken uzmanların atamaları bir an önce yapılsın. Mut’lu olarak bizlerinde sağlık çilesi son bulsun. Yatmayın bu konuda birlik olup hizmet verin.

 

 

 

Bu haber 640 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

MERSİN BÜYÜKŞEEHİR HİZMETLERİ YETERLİMİ
Tüm Anketler

Vatandaş gizli kalmasını istemiyor22 Temmuz 2020


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi