Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
logo

Mut Basınının değerini bilmeyenleredir sözüm

HASAN ÇETİN

04 Mayıs 2020, 09:46

HASAN ÇETİN

Her il ve ilçede olduğu gibi Mut ilçesinin de bir basını yani gazetecileri vardır. İlçenin eli, ayağı, kulağı ve ilçenin adının duyulması için elinden gelen çabayı gösteren, dışarıdan özel davet edilip cebini parayla doldurup kısacası parayla haber yapmayanlar.

Bilmeyenlere öncelikle açıklamam gerek. Öncelikle başımızın gözümüzün üstünde değer verdiğimiz yerel basın ön planda. Ben yerel basına çok değer veririm.

Gelelim ulusal basına, Mut ilçesinde İHA (İhlas Haber ajansı) Hasan Çetin, DHA ( Demir Ören Haber Ajansı) Murat Sözeri, A.A. ( Anadolu Ajansı) Ahmet Güler ve TRT Ali Aslan Demir bilmeyenlerde öğrensin derim.

İşte bu 4 arkadaştan oluşan Mut ulusal basın mensupları ilçenin haberlerini yapar. Karşılığında hiçbir kurum ve kuruluştan para almaz. Bizleri çok para kazanıyor sanırlar maalesef değil.

İlçede haberlik olması gereken olaylara da özellikle Ulusal basın ve yerel basına haber verilmesi gerekir. Ama nedense bazı kurum ve kuruluşlar 1 kişiye haber veriyor diğerlerine de sen haber veriver deyip geçiştirdiği zaman maalesef haber verilmiyor. Bu açıkça Mut basın mensuplarını hesap almamak demektir.

02 Mayıs 2020 tarihinde ilçemizin az bir bölgesine dolu yağışı olup zararın az olmasından dolayı şükrettik. Ben hemen gerekli yerleri arayarak bunun haber yapılmaması haber yapılırsa fiyat ve Mut kayısısının zarar göreceğini aktardım. Sağ olasın diğer basın mensupları anlayışla karşılayıp haber yapmadılar. Kısacası Mut için bir gayret gösterdik. Doğrusuda buydu.

Şimdi soruyorum hiçbir kanalı kıskanmam. O kanallarda bizlerin yani ajansların abonesi olup bizlerin haberlerini alarak yayınlarlar. İlçede bulunan ajanslara sordum hiç birinin haberi yok. Bir tek ajans hariç. Yerel zaten yok.

Peki, bunun ne anlama geldiğini siz söyleyin. Mut ilçesinde bulunan basın mensuplarını hiçe saymak değil mi?

Aklıma bir hikaye geldi. Baba oğluna sen adam olmazsın demiş. Oğulda okumuz Kaymakam olmuş. Babasını jandarmayla makamına kadar getirtmiş ve babasına bak baba sen bana adam olmazsın demiştin işte okudum adam oldum Kaymakam oldum demiş. Baba gülmüş okumuşsun oğlum ama yine adam olamamışsın. Adam olsaydın beni ayağına değil yanıma gelir elimi öper bak baba ben Kaymakam oldum yani adam oldum derdin demiş.

İşte herkes bir makam sahibi olurda o makamın görev adamı olamaz. Bazı mevkilere gelip koltuk sahibi olanlar var. Basının kıymetini bilenler var benim sözüm bunlara değildir arkadaş. Basının değerini bilmeyenleredir.

Saygılarımla.

 

Bu haber 1715 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

CUMHURBAŞKANI KİM OLMASINI İSTERSİNİZ

Tüm Anketler

YETKİLİLER ARTIK SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIN02 Aralık 2022


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi