Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
logo

Bir terslik var..

21 Ekim 2020, 12:08

İlçemiz coğrafi yapısı ile neredeyse 12 ay tarımsal gelir elde edebilen konum avantajına sahip Ülkemizin nadir ilçelerinden biridir.

Buna rağmen 60 bin nüfusun yaşadığı ilçemizde 2500 ihtiyaç sahibi aileye kömür yardımı yapıldığını bazı kurumların sosyal medya hesaplarından üzüntü ile takip ettik.

Evet övünmedik , üzüntü hissettik.. Zira 2500 aile demek , istatiksel olarak bir ailenin ortalama 4 kişiden oluştuğu varsayılırsa 10,000 yoksul kişi demek. Diğer ifade ile 60 bin nüfuslu ilçede her 6 kişiden birinin yoksul olduğu ortaya konmaktadır.

Peki neredeyse 12 ay gelir elde edilebilen bir ilçede bu kadar yoksulun olması sizce mümkün mü ? Eğer bu durum mümkün ise Ekonomi Bakan'ı Sayın Berat ALBAYRAK'ın tespitleri ile tamamen çelişen bir durum ortaya çıkacaktır.

Bakan beyin ekonomik verilerin güçlü olduğunu belirtir açıklamalarının altı boş, gerçek hayatla bağdaşmadığı sonucu ortaya çıkacaktır. Zira Mut gibi, ülkemizin diğer ilçelerine kıyasla gelirin yüksek olduğu bir yerde 2500 yoksul ailenin bulunması büyük bir ekonomik darlığın göstergesidir. Yok eğer bu kadar yoksul ilçemizde bulunmuyorsa bu daha büyük bir garabettir ki devlet kaynaklarının heba ediliyor sonucu ortaya çıkacaktır kısacası her iki ihtimalde de "bir terslik" olduğu aşikar..

Bu haber 5472 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

BELEDİYE SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİ KAZANIR


Tüm Anketler

Kılıçdaroğlu koltukta oturduğu her gün CHP zarar veriyor29 Eylül 2023


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi