Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Ekonomi Düzelen Ülkede Fakir Azalır

ÖZGÜRCE YAZARIM

22 Ekim 2020, 06:29

ÖZGÜRCE YAZARIM

Öncelikle Ülkemi seven biri olarak gerçekleri yazmaktan kaçınmam. İsteyen bana darılır isteyen bana küser.

Mut sahipsiz diyorum anlayan yok. Bu güne kadar ilçede güzel yapılanlar İŞKUR'a işci almak, memurun tayinini çıkarmak, İnsanlarımızı fakirleştirmek ve gerçekleri söyleyenleri susturmak.

Bir ata sözü vardır uzun süre iktidarda kalmak istiyorsan ilk yapacağın şey o ülkenin insanlarını fakirleştireceksin. Yardıma muhtaç hale getireceksin. Yardım yaparak kendine kul edip tapdırıp oylarını alacaksın.

İşte arkadaşlar artık ülke bu duruma geldi. Bir ülkede yiyecek, giyecek ve maddi yardım ne kadar çok yapılıyorsa o ülkede o kadar fakirleştirilmiş vatandaş olduğunu bilin.

Düşünüyorumda ülkenin o kadar sorunları var iken gündem değişik alanlara getiriliyor. Sıkıntılar çoğaldıkca hemen bir savaş çıkartılıp gündem değişikliği yaşatılıyor.

Dikkat edin hep böyle olmuşturu olmayada devam etmektedir. Baştakiler gündem değiştirmeyi çok iyi beceriyor bundanda kuşkunuz olmasın.

Eskiler çok iyi hatırlar, yılbaşı demek zam demekti. Demirel Başbakan iken yılbaşında bir zam yapsa kendine söylenenleri bırak evindeki eşine dahi laf söylenirdi.

Şimdi bakıyorum 24 saat içerisinde günlük zam var sıkıysan konuş onların fikirlerine karşıysan FETO'cu olup çıkıyon. Suçlama çok basit Allah sonumuzu hayretsin.

Bu ülkeyi bu hale getiren kim. Memleketi memleketlikten çıkaranlar FETO'cular değilmi. Düne kadar Hükümeti bile yöneten, tüm kamu kurumlarını, Devlet dairelerini yönetin düne kadar onlar değilmiydi. Kendilerinden taraf olmayan askeriyeye olan yalanlarla iftiralar atıp içeri atdırmadılarmı. Peki, bunlara bu kadar güveni veren, bu kadar yetkiyi veren kimdi o yetki ve güveni verenler şimdi çıkmışlar tertemiz gibi konuşuyorlar. Sanki aklanmışlar gibi. Geçmiş tarihler hiç bir zaman silinmez yargılanır ve suçlu suçsuz ayırt edilir. Ama nerde sanki FETO'culara o yetkileri ve güvenceleri veren onlar değilmiş gibi konuşmaktan çekinmiyorlar. Kollarını sallaya sallayada geziyorlar. Kısacası 'KANDIRILDIK' deyip atıyorlar.

Bizleri FETO illetinin içine atıp tüm kurumlerın yetkilerini onlara verenler. Üniversite imtihanlarını bile istedikleri gibi yönetenler. Bunların cezasını Allahım sizlere birgün ödetecek merak etmeyin. Bu ülke inşallah o adilerin, şerefsiz FETO'cuların eline bir daha teslim edilmez.

Suriyede savaş bitti sayılır. Hani savaş bitince ülkemizin kanını emen ve ülkemizi yurt tututan o Suriyeliler neden ülkelerine geri dönmüyor. Biz kendi vatandaşımızı beslemekten vazgeçtik onları beslemeye devam ediyoruz. Savaş dediniz bitti ülkelerine neden dönmüyorlar. Niye dönsünler ki beslenmeye devam edildiği müddetçe gitmezler. Bunlarıda ülkelerine gönderecek babayiğit zaten yok çünkü oy peşindeler.

Mut ilçesi Türkiye'de tek sayılabilen ilçelerden biri. Sofralık kayısıda yüzde 85'ini karşılayan, Zeytin ve Zeytinyağı, Erik, İncir, Nar,Elma, çamfıstığı vs. gibi meyve ve sebze konumunda rekor kıran bir ilçe. Yani yılın 12 ayının 9 ayı iradı olan bir ilçe olmasına rağmen sahipsiz kalıyor.

8 Agustos 2020 tarihinden beri Mut-Silifke Karayolu kapalı. Kimin umrunda aradan 3 ay geçmesine rağmen hala açılamadı. Diğer İl ve ilçelerin umrunda değil zararı kime Mut ilçesine. Bakıyorum MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek ve azda olsa Mut Milletvekilimiz Zeynep Gül Yılmaz ve CHP Milletvekilin'den başka mecliste dile getiren varmı. Soruyorum size Mersin'in kaç Milletvekili var. sandığım kadarıyla 13 Milletvekili var. 13 Milletvekili seçim meydanlarında oy isterken elinden gelen mücadeleyi yapıyorda Mut'un sorunları bakımından magduriyetini ısrarla neden dile getirmiyorlar. İşte bunun tek sorumlusu bizleriz yufka yürekli Mut halkı. Ya sabır deyip gidiliyor. Hak aramak ise nafile. İnşallah en kısa sürede açılır.

Bu yazımda son olarak yazacağım şudur. Mut sahipsiz kalmayacak birgün bunların hesabı seçim sandıklarında verilecek. Halk Milletvekilini koltukda otursun diye değil seçilmiş olduğu il ve ilçe sorunlarını çözsün diye seçer. Mersin Milletvekilleri olarak 13 Milletvekili el birliği verip kol kola mücadele ederse çözülemeyecek bir mesele yoktur. İnşallah yaparlar güvenimiz onlara hala devam ediyor.

Saygılarımla.

Bu haber 385 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

ÜLKENİN YENİ BİR İKTİDARA İHTİYACI VARMI
Tüm Anketler

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ VE DOĞRU BİLİNEN YANILGILAR03 Şubat 2023


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi