Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Başkan Şeker su zammına ben ret oyu verdim

Başkan Şeker su zammına ben ret oyu verdim

Tarih 13 Şubat 2020, 06:09 Editör HASAN ÇETİN

Başkan Şeker su zammına ben ret oyu verdim

Mut Belediye Başkan’ı Volkan Şeker, su zammından vatandaş rahatsız

 

Mersin Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, Yılbaşından itibaren suya yapılan yüzde yüz zamdan vatandaş rahatsız dedi.

 

Mut Belediye’sinin 2020 Şubat ayı Belediye Meclis Toplantısı ikinci birleşimi yapıldı. Meclis toplantısına, yüzde 100’e varan su zammı damgasını vurdu.

 

Belediye Meclis Üyelerinin gündem dışı söz alarak meclise taşıdığı su zamları konusunda açıklamalarda bulunan Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker,  tarifelerin fazla olduğunu söyledi.

 

Konunun Büyükşehir Belediye Meclisinden geçtiğini ve kendisinin ret oyu verdiğini ifade eden Şeker, “yüzde 100 zammı, Büyükşehir Meclisinden çoğunluğun oy onayıyla yapılmıştır. Bu Mut’un daha önceki kullanımına göre yüksek oranda bir artış. Ama neticede alışılagelmişin çok üstünde, farklı bir şekilde zam geldiği için de vatandaş rahatsız. Savunma yapma şansı yok” dedi.

Başkan Volkan Şeker, “Tarifelerde değişiklikler oldu. Vatandaş şu anda bu konuyla alakalı şikayetçi. Bunda anlatacağım bir şey yok. Tarife fazla. Mersin Büyükşehir Meclisinde karar alınırken ben ret verdim. Kabul eden anlatacağım diye uğraşır. Bazı şeyler çok yüksek olduğu zaman çok anlatmaya gerek yok” dedi.  

Mut Belediyesi 2020 yılı Şubat Ayı Belediye Meclisinin ikinci birleşimi Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker başkanlığında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Mut Belediyesi Sinema Salonunda yapılan Meclis Toplantısında, birinci birleşimde komisyonlara gönderilen konular görüşüldü. Yapılan oylamalarda bazı konular kabul edilirken, bazı konular için ise istenilen ek süre talepleri oy birliğiyle kabul edildi.

 

Bu haber 1149 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haber

Mut Halk Eğitim Merkezi kurulan atölyelerde 20 bin maske üretimi yapacak

Mut Halk Eğitim Merkezi kurulan atölyelerde 20 bin maske üretimi yapacak Mut Halk Eğitim Merkezi kurulan atölyelerde 20 bin maske üretimi yapacak

Başkan Şeker'den, Milli Dayanışma Kampanyasına 10 bin lira bağışta bulundu

Başkan Şeker'den, Milli Dayanışma Kampanyasına 10 bin lira bağışta bulundu Başkan Şeker'den, Milli Dayanışma Kampanyasına 10 bin lira bağışta bulundu

ANKET

MUT YETERİ KADAR HİZMET GÖRÜYORMU
Tüm Anketler

İMAMLIK ZORDUR26 Mart 2020


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi