Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Mut'a Tıbbi ve Aromatik bitki çeşitlerini zenginleştirmek amacıyla 7 bin Adaçayı dağıtıldı

Mut'a Tıbbi ve Aromatik bitki çeşitlerini zenginleştirmek amacıyla 7 bin Adaçayı dağıtıldı

Tarih 16 Mart 2020, 12:01 Editör HASAN ÇETİN

Mut'a Tıbbi ve Aromatik bitki çeşitlerini zenginleştirmek amacıyla 7 bin Adaçayı dağıtıldı

Mersin Mut Yöresinde Tıbbi ve Aromatik Bitki çeşitlerini zenginleştirmek amacıyla 7 bin Adaçayı dağıtıldı.
                                         

Mut İlçe Kaymakamlığının girişimleri ile Orman Genel Müdürlüğü üretim çiftliklerinden temin edilen 7 Bin adet Adaçayı, İlçeye bağlı Kurtuluş, Hacıahmetli ve Çatalharman Mahalle bölgelerine dağıtıldı.  

 

Kurtuluş, Hacıahmetli ve Çatalharman Köyleri Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği ile ortaklaşa olarak yürütülen proje sonucunda ilçede aromatik bitki çeşitliğinin arttırılmasına katkı sağlanmış olacak. Yöre halkının kalkınmasına katkı sağlamak üzere hazırlanan bu proje aynı zamanda Kamu STK işbirliğine örnek bir proje olarak hayata geçmiştir.

 

Düzenlenen programda Örnek Kamu-STK işbirlikleri ile hayata geçirilen toplumun ekonomik açıdan kalkındırılmasına yönelik bu faaliyetlerin artarak devam etmesini temenni etiklerini söyleyen İlçe Kaymakamı Muammer Köken, “Sağlanan hizmetler ile ilçe tarımının önündeki sorunları yavaş yavaş aşmaya başladıklarını, köylü ve çiftçilere yol gösterici, eğitici faaliyetlere yoğunlaştıklarını ve ilçe tarım ürünlerinin çeşitlendirilmesi ve kalitesinin arttırılmasını hedeflediklerini” söyledi.

 

Köken, “Eğitim, Sağlık, Tarım ve Sosyal alanlarında yapmış olduğumuz çalışmaların, yapılan projelerin ve bundan sonra hayata geçirilecek olan iş ve işlemlerinde her zaman takipçisi olacağız. Önemli bir sorumluluğu, sosyal faaliyeti ve hayrı yerine getirmenin huzuru ve heyecanı içerisindeyiz. Halkımıza hayırlı olsun” diyerek sözlerini bitirdi.

 

Konuşmanın ardından 7 Bin adet Adaçayı, İlçeye bağlı Kurtuluş, Hacıahmetli ve Çatalharman Mahalle bölgelerine dağıtıldı.

Bu haber 351 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haber

Mut Halk Eğitim Merkezi kurulan atölyelerde 20 bin maske üretimi yapacak

Mut Halk Eğitim Merkezi kurulan atölyelerde 20 bin maske üretimi yapacak Mut Halk Eğitim Merkezi kurulan atölyelerde 20 bin maske üretimi yapacak

Başkan Şeker'den, Milli Dayanışma Kampanyasına 10 bin lira bağışta bulundu

Başkan Şeker'den, Milli Dayanışma Kampanyasına 10 bin lira bağışta bulundu Başkan Şeker'den, Milli Dayanışma Kampanyasına 10 bin lira bağışta bulundu

ANKET

MUT YETERİ KADAR HİZMET GÖRÜYORMU
Tüm Anketler

İMAMLIK ZORDUR26 Mart 2020


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi