Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
orkestra

BATSIN SİZİN EVETİNİZ HAYIRINIZ

KARTAL

21 Mart 2017, 05:06

KARTAL

Ben bu ülkeyi yönetenlere kızmıyorum gardaş, bunlara kanıp ta oy verenlere kızıyorum.

Başa dönelim o zaman.

7 Haziran 2015 seçimini kazanamayan İktidar partisi muhalefet partilerine hükümetin kurulması için oynadığı oyunlarla ve zaman kaybıyla hükümetin kurulmasına izin vermedi. Doğuda olayların patlak vermesi üzerine yandaş medyaya çıkıp işte tek başına bizi iktidar yapmazsanız ülke bu hale gelir deyip kandırmadı mı.

İkinci seçim 6 ay sonra 1 Kasım 2015 tarihinde yapıldı. Bunlara inanan seçmen mecburen tekrar oyunu iktidar partisine vererek yine tek başına iktidar yaptı.

Yani oyunları tuttu.

Şimdi ikinci bir oyun başladı.

Sanki ülkenin sorunları bitmiş gibi EVET – HAYIR referandumuna gidiliyor.

Batsın sizin referandumunuz.

Ülke almış başını bataklığa sürünmeye gidiyor. Yarı belinden fazlası bataklık içinde çıkamaz olmuş. Pahalılık dersen almış başını gidiyor. 15 yıl önce bakalım bir fiyatlara. Yani 2002 yılında neydi.

2002 YILINDA

--------------------------------------

ALTIN             : 18,0

DOLAR           : 1.51

LPG                : 0,20 KRŞ.

BENZİN          : 1,60 KRŞ.

MAZOT          : 1,25 KRŞ. 

2017 YILINDA NE OLMUŞ BİRDE ONA BAKALIM.

--------------------------------------

ALTIN             : 142,89

DOLAR           : 3.90

LPG                : 3,23

BENZİN          : 5,15

MAZOT          : 4,52

Şaşırmadınız mı hala bundan memnun olanlar var. Aradaki farka bakınca bu ülkeyi yönetenler bunun farkında değilmi diyorum ama galiba iktidar olmanın sevinciyle farkında değiller.

Bu küçük bir örnek. Bu ülkenin neyi ucuzladı. Her şeyi ateş pahası.

Nere girsen uçtu fiyatlar. Ne söylesen katladı gitti. Bırakın 9 komşumuzdan 1 tanesiyle bile aramız iyi değil. Hiçbir Avrupa ülkesiyle barışık değiliz. Sorsan büyümemizi çekemiyorlar diye bu halkı kandırıyorlar. İnanın çok ayıp bu halk bir gün kanar 2 gün kanar ama bir gün sandıkta öyle bir tokat atar ki bakar kalırsın. Bu ülkeye kimse direk kalmadı bunu bilesiniz.

Şimdi soruyorum EVET – HAYIR ülkenin sorunu bu değil arkadaş zaten 15 yıldır tek başına iktidarsın. Ne dediysen oluyor. Hangi kanun dersen uygulanıyor. Eğer sen 15 yıldır koalisyonla yönetseydin şimdi sana hak verecektim.

Baktın ki ülke kötüye gidiyor halka anlatacak bir şeyin kalmadı başkanlık sistemini ortaya atıp suçlarını bertaraf etmeye kalkıyor. Seni buda kurtarmaz. Haydi, hep verelim EVET değişen ne olacak ki bu ülkeyi daha da kötüye götüreceğin ortada. Meydanlarda EVET demeden başka bir şey bilmiyor. Anlatsana o yeni çıkacak anayasa maddelerini tek tek okuyup. İşte bunlar değişecek diyebiliyor musun. Sadece dediğin tek şey EVET başka bildiğin yok ki. Karşı tarafta HAYIR.

Bu millet açken vatan topraklarını kurtarmak yerine toprağını düşmana bırakıp kaçan Suriye vatandaşlarına bakıyorsun. Onlara baktığın kadar kendi ülkenin açlarına bakmıyorsun. Onlara bir el uzat içeri girersin. Bizde toprağını yabancı ülkelere bırakıp savaşmayan ve kaçana vatan haini derler. Sen Suriyeli vatan hainlerinden oy almak için vatandaş yapıp besliyorsun. Bu bir gerçek ve ortada yalanmı?

Düşünün Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sınır komşusu sayısı 9. Hiç biriyle iyi değilsin. Otur düşün bunun dokuzu da kötü olamaz arkadaş. Kabahati birazda kendinde ara. Seni imparator krallığı düşüncesi almış yürümüş. Bir devlete önce sert çıkıyorsun olmadığı ediyor sonrada özür dileyip dost oluyorsun. Bunun örnekleri İsrail ve Rusya doğrumu?

Ne desek az. Bu ülke bitmek bilmeyen yollarla dolu. Nedense yol yapımı hiç bitmiyor. Neden diye sorarsan en güzel reklam olduğunu çok iyi biliyorsun. Bak devlet yol yapıyor düşüncesini ömür boyu zihinden ve görüntüden uzak koymamak için.

Şimdi soruyorum ve diyorum ki sana EVET oyu verelim. Bakalım ne olacak bu ülkenin hali. Peki, yine beceremezsen acaba ne deyip bu ülkenin halkını kandıracaksın. İnan düşünüyorum da haydi biz geldik gidiyoruz. Yaşımız 60’ı geçti ya geride kalanlar ah ah düşünemiyorum. Yazık etme onlara gerçekleri söyle, gerçekleri anlat. De ki ben birilerine sözler verdim yapmam lazım.

Gelelim referanduma, HDP’liler yani onlara çoğunluk olduğu için diyorum Kürtlere, HAYIR oyu verecekler işte muhalefet Kürtlerle PKK’lılarla birlikte dedin. Şimdide EVET oyu verecekler dediler ne oldu ağzınızdan hiç ses çıkmıyor. Hani onlarla beraber olan PKK’lıydı.  Ya kardeş oy size gelince iyi muhalefete gidince kötümü oluyor.

Bırak nameleride, ülkeyi bataklıktan nasıl kurtaracağını düşün.

Sağda artık bu millet senden bıktı. Bir lider arıyor ama akıllısın kim liderlik sıfatı alsa hemen içine katıp Bakan yapıyorsun sesi soluğu kesiliyor.

Bir gün bir lider çıkarsa mutlaka çıkacak. Sana mecburen oy verenler yanında kalmayacak.

Ben diyeceğimi dedim. İnşallah bu ülkeyi düzlüğe çıkarırsın. Yine karşımıza çıkıp kandırıldık demeyin de. Ne yaparsan yap Hukuk devletiyiz inşallah öyle kalırız.

 

 

Bu haber 4583 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
köşe yazar
2023 VE TÜRKİYE21 Mayıs 2019

ANKET

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN İSTERSİNİZTüm Anketler

HEBRLER MYNET

Mynet Mersin Haberleri

mutsondakika.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi