Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

İYİ Partiye nasihatim tek başına kazanamazsın

HASAN ÇETİN

12 Ekim 2023, 23:57

HASAN ÇETİN

Artık öyle bir ortama girdik ki partilerin ittifak olmadan kazanma şansları maalesef yok denecek kadar az. İttifak yapılmazsa AKP’nin ekmeğine yağ sürmeden başka kazancın olmaz. İnadı bırak İYİ partiyi masadan kalkmakla yüzde 17 civarındaki oyunu yüzde 10’lara düşürdün şimdi daha da aşağılara indirirsin.

 

Sağda büyük umutlarla kurulan İYİ Parti’de kötü şeyler oluyor. Meral Akşener’in bu sinirli hırsı her konuşmasında karşısındakileri azarlar gibi tavrı ve sert konuşmaları vatandaşı artık kendinden uzaklaştırmaya devam ediyor.

 

Şu an büyük partilerin ittifak yapabileceği tek parti İYİ parti olduğunu unutmayalım. MHP’yi yazmaya gerek yok o zaten AKP’nin içinde biri tek başına kazanma şansı bitmiş durumda. Kendi kendini eritti. Bu güne kadar tek başına seçime giren ve desteği bile kendinde bulan bir MHP’si artık yok. Devlet Bahçeli bu şekilde devam ettiği müddetçe partinin erimeye devam edeceği ortada.

 

İYİ Partinin kime iyi geldiğini, kime iyi gelmediğini konuşmakta fayda var. İyi Parti’nin bazı sözcüleri, Kılıçdaroğlu bahsi üzerinden Akşener’e aktörlük tayin etme hedefiyle laf ediyorlar. Siyasi liderleri Akşener konuşurken öfkeleniyor. Belki de İmamoğlu’nun CHP liderliği için adaylık iddiasını geri çekmesine bozuluyor, İmamoğlu üzerinden CHP’nin içini tasarlama hamlelerinin boşa düşmesine mi kızıyor.

 

Siyasetin ateşten gömleğini başkalarına giydirip, tüm sorumluluğu başkasına yıkma konusunda çok başarılı olan İYİ Parti var.

 

Muhalefetin tüm yükünü sırtına almış gibi görünüyor. İktidar karşısında en sert tutumu ve siyasi duruşu kendisi sergiliyormuş gibi yapıyor.

 

Parti kurultayında, CHP’den 15 Milletvekili istedik, hayatımın en büyük pişmanlığıdır diye haykıran Akşener’e buradan soruyorum o eskilerde kaldı varmı geri dönüşü yok o zaman laf etmeye bile gerek yok. 15 Milletvekilini almasaydın başına neler geleceğini biliyorsun teşekkür etmen gerekmiyor mu.

 

Sen nerde hata yaptın biliyor musun Akşener iyi dinle, Öncelikle altılı masaya yanaşmadan Cumhurbaşkanlığına adayını açıklayıp ilk tur seçimine girecektin. Çünkü senin o günlerde yüzde 17’lerde oyun vardı. Seçimin zaten ikinci tura gideceği ortadaydı. Sonuç olarak ikinci tura kalınca yüzde 17 oyunla altılı masa yani millet ittifakına katılsaydın bu iş tamamdı. Ama sen ne yaptın altılı masaya katılıp masadan kalkmanla oy oranını yüzde onlara kadar düşürdün bunun tek suçlusu sensin hiç bundan bahsetmiyorsun.

 

Kürsüde konuşmalarını takip ediyorum tek yaptığın seçime kendi adaylarımızla gireceğiz diyorsun. Bir gün çık ekonomiden bahset, yapacağın yönetim şeklinden bahset, bu ülkeyi şu şekilde yönetilirse düzlüğe çıkar diye fikirlerini söyle. Söyle ki bu millet sana kazanırsa yapacakları iyi ve doğru desin. Daha ağzından bu ülkeyi bu şekilde yöneteceğiz diyerek bir laf çıkmadı ya.

 

Son bu günlerde puanını yükseltmeye başladın. Daha seçime aylar var. Ama yine hata dolu konuşmalarınla puanını yine düşürmeye başladın. Karşındaki partiler ittifakı çoğaltmaya başlarken senin ittifak yapma yerine bir anda tek başımıza seçime katılacağız demen şimdiden kaybetmeye başladığını gösteriyor. Rakibin ittifakın yetersiz olduğuna inanmaya başladı ve ittifaka başka bir parti arayışına girdi mesela sana bile teklif etti. Sen anahtar partisin bunu unutma İttifaksız seçime girersen rakibiyin kazanmasını sağlarsın yani ekmeğine bal sürmüş olursun. Bu millet seni bir defa affetdi birdaha affetmez sandığa gömer ne yapsan fayda etmez. 

 

Benden demesi ittifak yapmayacağım deyip bitirme. İttifak yapmaya mecbursun tek başına bir şey yapamazsın.Anahtar parti olduğunu unutma. İttifak yapmadan seçime girersen dediğim gibi rakibine puan kazandırırsın. Kimin aklıyla karar veriyorsun bilmiyorum ama yanlış yoldan dön ve doğru yol olan ittifakı seç seç ki kazanacağınız seçimi kaybetmeyin.

 

Benden demesi

Bu haber 227 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

Mut Karacaoğlan Çınaraltı parkı masa ve oturakları düzenlimi
Tüm Anketler

Mut Devlet Hastanesi Kurallara Neden Uymuyor16 Temmuz 2024


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi