Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
logo

KAVGA

NECİP KOÇ

01 Kasım 2023, 18:40

NECİP KOÇ

Yerel seçimler yaklaştıkça Siyasetin havası ısınıyor. Geçmişte bir makamda bulunup, önemli görevlerde bulunup, bugün ise etkisiz eleman konumunda olanların ortaya attıkları laflara takılan günümüzün siyasi yöneticileri birbirlerini suçlayıcı tavırlar içerisine girdiler. 

Seçimler yaklaştıkça yan yana kol kola olan isimler bile birbirlerini suçlar hale geldiler. Vatandaş nezdinde " Birbirlerinin kirlerini ortaya Döküyorlar " olarak algılanan bu durumu biz değer verilen isimlere yakıştıramıyoruz. Lafa gelince amacımız hizmet ne görev verilirse yaparız fakat görevden alınınca , yada aday yapılmayınca sergilenen tavırlar maalesef söylenen ile yapılan bir birini tutmuyor. Koltuk sevdası farklı bir şey. Kimse bırakmak istemiyor. Bu Böyle olmamalı... 

Ama böyle olursa "Siz birbirinizi yiyedurun , birazda şu ismi deneyelim " fikri öne çıkacaktır. Vatandaş nezdinde hoş görülmeyen bu kavga ve tartışmalar farklı arayışlara yol açacaktır. Bu tür olaylar hemen hemen her siyasi partinin içerisinde olan durumlar. Büyüklerin kavgasından aradan umulmadık isimlerin sıyrılması muhtemeldir. Bu zaman zaman hep böyle olmuştur. Örneğin iki büyük aday rakip birbirleriyle yarışırken kendisine rakip görmediği aday aradan sıyrılıp seçimi kazanmıştır. Atalar ne demiş; " SEKİZ OLUR , DOKUZ OLUR, TOSUN BÜYÜK ÖKÜZ OLUR" Yaklaşan yerel seçimlerde adaylar isimler konuşulmaya başlandı. 

Her ne kadar önümüzde 5 aylık bir süre olmuş olsa da , gittikçe siyaset kızışacak adaylar isimler yavaş yavaş çıkmaya başlayacaktır. Siyaset seçim arenası da kızışmaya başlayacaktır. İnşallah kazanan karlı çıkan Mersin'in kadim ilçesi Mut ilçemiz olsun. Hizmet yarışı olsun. İsmi gibi vatandaşlarımızda hep mutlu olsun. başlığımıza kavga dedik ama, kavgasız sıkıntısız bir seçim süreci geçirmemiz dileğiyle. İlçemizde ve Türkiye Genelinde aday olmayı düşünen Başkan adaylarına başarılar diliyorum. 

Ak Parti 22 yıldır bu ülkeyi yönetiyor. Son seçimde millet yeniden Cumhur ittifakı nezdinde ülke yönetimini yeniden Ak Parti'ye teslim etti. Şimdi 5 ay sonra önümüzde yerel bir seçim var. 22 yıldır bu ülkeyi yöneten Ak Parti'nin artık bir aday kriteri olmalı. Mevcut Belediye Başkanları arasında toplumu temsil etmeyen edemeyen kişiler tespit edilmeli. 

Çalışmaları ve icraatları gözden geçirilmeli. Bir Belediye Başkanı topluma örnek olmalı, iz bırakmalı. Siyaset Kurumu Kaliteli İnsanları Toplumla buluşturmalı. Tabi her Siyasi Partiler artık kriterlerini belirlemeli. 22 Yıldır bu memleketi yöneten Ak Parti de Kriterlerini belirlemeli. İşsiz güçsüz insanların bırakın aday gösterilmesini aday adayı olarak bile başvuramayacak bir sistem geliştirilmeli. Bu sistem parası olmayanın para kazanmak için siyasete talip olmasını önüne geçmeli. 

Siyaset kurumu kaliteli insanları toplumla buluşturmak için var. Geçmişi karanlık olan kişilerin parayı basıp aday adayı olmasının ve bu sayede kendisini aklamaya çalışmasının önü kesilmeli. Siyasi Partilerin ve Ak Partinin akıl adamları bu noktada iyi çalışmalı. Parayı basanın aday olduğu değil, Allah rızası için çalışacak isimleri bulmalı. 

Egosunu tatmin etmek isteyenlerin değil , memleketi için dertlenecek isimleri halkın önüne sürmeli. Yalakaları değil Liyakatli ve donanımlı isimleri tespit etmeli. Mal ve mülk edinme derdi olmayan sadece ve sadece bulunduğu kuruma ve yöreye hizmet edecek kişileri alıp getirmeli. 

Bu Konuda Partilerin ağır toplarına büyük görevler düşüyor. Bütün Siyasi Partilere aday adaylarına ve adaylara şimdiden Başarılar diliyorum. Genel seçimler kadar yerel seçimlerde ülkemiz için önemli.

Bu haber 140 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

BELEDİYE BAŞKANI'NIN KİM OLMASINI İSTERSİNİZTüm Anketler

Görünen köy kılavuz istemez dedim ya02 Mart 2024


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi