Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
logo

İsrail ile Filistin savaşını kim durduracak

HASAN ÇETİN

24 Kasım 2023, 18:04

HASAN ÇETİN

İsrail’in işlediği insanlık suçlarına ses çıkarmayanlar, en az failler kadar bu suçlara ortaktır

İsrail’in işlediği insanlık suçlarına ses çıkarmayanlar, en az failler kadar bu suçlara ortaktır diyorum. Gazze’de öldürülen yavruların kanı, İsrail yönetimine silah, mühimmat ve istihbarat desteği sağlayanların alınlarına, utanç lekesi olarak kalacaktır.

Evet, yıllarca Ermenistan ülkemiz topraklarıyla hayaller peşinde koştu. En sonunda Karabağ Savaşı ile dersini aldı. Şimdi ise İsrail yöneticileri benzer ifadeler etmeye başladılar. Onlar hiç merak etmesinler, bin yıldır sayısız benzer hayal sahibi gibi, bunların da sonu bir gün hüsran olacaktır.

PKK'yı üzerimize salan ülkeler ve FETÖ'yü sinsice içimize sokanların hevesleri maalesef kursaklarında kaldı. Biz Türk milleti olarak 85 milyon tek yürek, tek vücut ve tek bilek olduğumuz sürece, Allah'ın izniyle kimse sırtımızı yere getiremez.

Zaten Türkiye’nin hedefi de güçlü ve modern bir ordudur. Ülkemizi koruyan ve onlara güvenimiz sonsuz olan, en iyi bir şekilde yetişmiş ve donatılmış bir polis, jandarma, sahil güvenlik teşkilatı, huzurumuzu ve kendimizi onlara borçluyuz.

Kim ne derse desin İsrail ve Amerika ayrıca sivil halkı ve çocukları acımadan öldüreler bir terör örgütüdür.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu bir gün bu yaptıklarının cezasını fazlasıyla çekecegine inanıyorum. Bu konuda hiç şüphem yok.

Amerika başta olmak üzere Batı, hep birlikte hala cinayet işlemeye devam ediyor. Fransa önce farklı açıklamalar yapıyor daha sonra geri vitese takıyor. Akıllı ol birgün seninde başına gelebilir.

Amerika'nın ve Batılı ülkelerin sınırsız desteğini alan İsrail hükûmeti, hala katliamlara devam etmekte. Savaşta okullar, camiler, kiliseler, hastaneler, pazar yerleri, binalar ve sivillerin bulunduğu yerleri kasıtlı olarak hedef alan İsrail’in, işlediği insansız katliamı destekleyen ülkelere yazıklar olsun.

İsrail’in acımadan sivil ve çocuklara saldırması ile evlerini terk etmeye zorladığı sivilleri yolda kasıtlı olarak bombalayanlar, artık tek diyeceğim canilikten başka bir şey değil.

Buradan tekrar sesleniyorum İsrail bir terör devletidir. Hamas’ı terör örgütü olarak ifade ediyorsun. Hamas, Filistin'de seçimlere girip seçim kazanan bir siyasi parti. Seçimi kazandıktan sonra da hakkını, haklarını elinden alan İsrail ve Amerika’dır.

Bugüne kadar İsrail tarafından katledilen 13 bini geçti. Gazelinin üçte ikisini çocuklar ve kadınların oluşturuyor. İsrail yönetiminin, Gazeli çocuklara, kadınlara ve sivillere karşı insanlık tarihinin en kalleş saldırılar düzenliyor.

Savaş kuralları çocuklara, kadınlara, yaşlılara ve hastalara dokunmamaktır. Kuvözdeki, kundaktaki bebekleri katledenler, evlerinden kovdukları masumların tepesine bomba yağdıranlar, savaştan yara alanların suyunu, gıdasını, yakıtını keserek ölüme mahkûm edenler nasıl birisi desem inanın insan değil onlar.

Buradan Netanyahu'ya sesleniyorum, sen insan değilsin. Artık ecelin yaklaştı. İstediğin kadar nükleer bombaya sahip ol, neye sahip olursan ol ama bu yaptıklarının bedelini çok ağır ödeyeceksin.

Gazze'de olanları ve yaşananları insan olan insan ve hiç kimse onaylamaz. İsrail'in işlediği insanlık suçlarına ses çıkarmayanlar, en az onlar kadar suçlara ortaktır. Gazze'de öldürülen yavruların kanı, İsrail’e silah, mühimmat ve istihbarat desteği sağlayanların alınlarına utanç lekesi hiçbir zaman silinmeyecektir.

İsrailli bakanlar, nükleer silaha sahip olduklarını kameralar önünde itiraf ediyor, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı, bununla ilgili harekete geçmiyor.

Buradan sesleniyorum İsrail bu yaptıklarının bedelini bir gün fazlasıyla ödeyeceksin. Artık yeter bu savaşa biri dur desin ve durdursun. Amerika’ya da buradan sesleniyorum Savaş gemilerini değil tüm ordunu getirsen Türkiye ile baş edemezsin seni Türk ordusu ezer geçer.  

Bu haber 118 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

BELEDİYE BAŞKANI'NIN KİM OLMASINI İSTERSİNİZTüm Anketler

Görünen köy kılavuz istemez dedim ya02 Mart 2024


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi