Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Mut'ta Aday Adayları sayısı aldı başını gidiyor

HASAN ÇETİN

16 Aralık 2023, 10:38

HASAN ÇETİN

2024 Mart ayında yapılacak olan Belediye Başkanlığı Seçimleri için siyasi partilerde aday adaylarının çok olması şaşırtıyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Mersin'de Büyükşehir Belediyesi'ni istemesi ve ilçelerde mevcut belediyelerin kendi partilerine verilmesini istemesinden dolayı MHP’de 9 Aday Adayı var.

MHP kanadı Mut ilçesinin kesin MHP’ye AKP-MHP ittifakı kesin gözüyle bakılırken, Aday Adaylarının iştahı kabardı.

Şu ana kadar bir baktığımızda İlçede en çok Aday Adayı olarak MHP birinci sırayı alırken, ikinci sırada CHP, üçüncü sırada AKP, dörtte İyi Parti ve bir adayla Yeniden Refah Partisi adayı var.

MHP adayları, Belediye Başkanı Volkan Şeker,  Ali Kaya, Alparslan Savaş Kır, Hayret Çivit, Kürşat Malgaç, Mehmet Büyüktatlı, Ahmet Çetin, Mustafa Şahin ve Hamza Şahin'de aday adayları arasında bulunuyor.


Ak Partide ise, Mut İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ekrem Bayır, halen Belediye Meclis Üyesi olan Nazmi Perçemli ve Veteriner Hekim Mehmet Özkan. Ak Parti İlçe Başkanı Soner Solak ise izlenimini devam ettiriyor.

 

Gelelim CHP'ye, İ. Servet Karaman, Mut Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Gülsüm Kevser İnce, Mut Mersin Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serpil Tomak ve Yılmaz Karaer.

Gelelim İyi Parti'ye, şimdilik iki aday adayı görünüyor. Nebi Yılmaz ve Murat Orhan. Ama Murat Orhan belirsizliği devam ediyor. Nebi Yılmaz, basın mensuplarıyla bir araya geldiği kahvaltıda, iddialı konuşmalar yaptı. Belediye Başkanı Volkan Şeker'i zehir zemberek açıklamalarla eleştirirken, diğer yandan aday olduğu takdirde seçimi 2014 seçimlerinde daha kolay kazanacağını iddia etti. Murat Orhan’da ise sessiz bir bekleme var.

 

Sizce bu iki aday adayı arasında İYİ parti kimi aday gösterir.


Gelelim Yeniden Refah Partisi adayına, Bu seçimde partisinin oy oranını ölçmeye çalışacak. Kazanma şansı şuana kadar gözükmüyor gibi ama tabii ki siyasete akıl ermez yinede başarılar dilerim.. DEVA ise Fatma Çelikkovan

 

Bu güne kadar Aday Adaylar bunlar. MHP’sinde müracaat bitti. Diğer partilerde acaba olacak mı bekleyip görelim.

 

İşte esas bomba nasıl patlayacak. Eğer Mut ilçesini AKP’ti MHP’ye vermezde zurnanın düt dediği bir karışıklık meydana gelebilir. Buda diğer partilerin Adaylarına yarar.

 

Basınla sabah kahvaltısında bir araya gelen Nabi Yılmaz’a şu soruyu sordum. Eğer İYİ parti seni aday göstermezse başka parti veya bağımsızlıktan aday olmayı düşünüyor musun dedim. Cevabı ise hayır ben İYİ partili olarak başka yerden aday olmam. Partimin yanındayım. Kim aday olursa desteklerim partimden asla vazgeçmem dedi. Güzel bir cevaptı. Acaba Murat Orhan’da aynı cevabı verebilir mi. Halk düşünüyor tabi ki. Daha önce kazandığı seçimde hepimizin bildiği gibi Kimliğini dahi MHP ilçe binasına teslim edip bir gecede AKP’den aday olmuştu. Maalesef kimliği uzun süre MHP ilçe binasının çekmecesinde kalmıştı. İnşallah bu seçimde böyle olmaz.

 

Ama şunu iyi bilmek gerekiyor öncelikle sizlerden özür dileyerek düşüncelerimi söylemek istiyorum. Şunu da söylemem gerekiyor. Araştırmama göre Hem Nebi Yılmaz’ın hem de Murat Orhan’ın Oy oranı eşit ve çoğunlukta.    

 

Yine araştırmalarıma göre, MHP’de Volkan Şeker, CHP’de İ.Servet Karaman, AKP de Ekrem Bayır ve İYİ partide Nebi Yılmaz ve Murat Orhan sesleri yüksek geliyor.

 

Bunlar vatandaşın düşünceleri artık bilemem.

 

Ama bana soracak olursanız her Aday Adayının şansı var. Hepsine başarılar dilerim.

 

Saygılarımla.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 288 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

Mut Karacaoğlan Çınaraltı parkı masa ve oturakları düzenlimi
Tüm Anketler

Mut Devlet Hastanesi Kurallara Neden Uymuyor16 Temmuz 2024


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi