Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
logo

BAŞKAN VİJDANEN RAHATMISIN

HASAN ÇETİN

09 Mart 2020, 08:09

HASAN ÇETİN

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı, Su parasının zammına kılıf olarak hükümeti suçlayanlara buradan soruyorum, vicdanen rahatmısınız. Akşamları rahat uyku uyuyabiliyor musunuz.

Canlının en büyük ihtiyaçlarından biri su. Buda yeryüzünde yaşayan canlılar olmazsa olmazları olan ihtiyaçlarından en büyüğü.

Ekmek yemeden, yemek yemeden yaşanabilir ama susuz asla yaşanmaz.

Bakıyorum gelen su faturasına, Su bedeli 20,04 lira, Atık su bedeli 10,03 lira, Bakım bedeli 5,04 lira, Ç.T.V. 2,82 lira, KDV 2,81 falan filan toplam 41,00 lira.

Anladığım kadarıyla su bedelinin yarısı atık su bedeli olarak yansıyor. Kardeşim bu millet kullandığı suyun parasını fazlasıyla ödüyor bakım ücreti nedir ya.

Vatandaş elektrik şirketinden bıkmıştı. Şimdi ise Belediye başladı.

Bizi diğer illerin Belediyeleri ilgilendirmez. Bu yanlışları düzelteceksin diyerek Merin Büyükşehir Belediye Başkanı seçildin. Neyimiş Hükümet her gün zam yapıyormuş. İyide seni bu millet Hükümetin yanlış politikası yolunda yanlış çizgisinde git diye seçmedi. Kendi çizginde git ve onlara örnek ol diye seçti. Sen ne yaptın onların zam politikası çizgisinde gitmeye devammı edeceksin.

Neyimiş zam verileceğinde AKP meclis üyeleri de oy vermiş. Demek ki sen onların çizgisinde gitmeye kararlısın. Onların kazdığı kuyuya bizleri atmaya kararlısın. Suya yüzde yüz zam verip meclise sunarsan elbet de seni kötülemek için oy veren muhalefet olacak.

Her gün hükümet zam yapıyor. Haklısın ama sen o çizgide gitmeyip örnek olup onlara ders vereceksin. Peki, sen ne yaptın maalesef aynı çizgiyi de aştın bu millete kazığın en güzelini attın.

Neyimiş, MESKİ zarar etmiş. Küllüyen yalan. MESKİ zarar etmez edemez. Hele Mut ilçesinde hiç edemez. Hiçbir masrafı olmadan pınarın gözünden akıp gelen suyun sen bedeline yüzde yüz zam yap. Artı birde kullanılan suyun yarısı kadar atık su bedeli ekle MESKİ zarar etmiş. Geç onları geç.

Bu millet hükümetin çizgisinde git değil öyle bir çizgide git ki Hükümete örnek ol diye seni seçti. Geri adım at Başkan değilse çok yıprandın.

Şimdi soruyorum millet adına vijdanen rahatmısın Başkan.

Bu haber 1219 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

CUMHURBAŞKANI KİM OLMASINI İSTERSİNİZ

Tüm Anketler

YETKİLİLER ARTIK SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIN02 Aralık 2022


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi