Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
logo

Seçer Hani işçi çıkarmayacaktın

HASAN ÇETİN

17 Ağustos 2020, 09:02

HASAN ÇETİN

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mersin'de, 22-02-2019 tarihinde CHP'nin Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Vahap Seçer, seçilmesi halinde belediyeden işçi çıkarmayacağının sözünü verdi.

Seçer, Eski Mezitli Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Halkı aldatan bir siyasetçi olmadığını ve seçmene boş vaatlerde bulunmayacağını belirten Seçer, "Bazı vatandaşlarımız diyor ki, 'Biz MHP'liyiz, Ak Partiliyiz, İyi Partiliyiz. Büyükşehir'de çalışıyoruz. Vahap Seçer seçilirse bizi belediyedeki işimizden atar mı?' Hiç merak etmeyin. İşinde, aşında olan insan benim korumam altındadır. Meseleye geniş bakmamız lazım. Bizim işsizliği ortadan kaldırmamız lazım. Belediyeye 100 kişi aldın, 500 kişi aldın. Sorun bitmiyor ki. Binlerce insan var işsiz, aç. İnsanlar görüyorum, işsizlikten bunalıma girmiş. İşsizlik sorununa geniş bakmak lazım. İşsizliği ortadan kaldıracak, Mersin'i daha zengin yapacak ekonomik projelerimiz de var, yaşlı bakımı, çocuk bakımı gibi sosyal projelerimiz de var, tarımla ilgili projelerimiz de var" dedi. Seçer konuşmasının ardından vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vay be

Sayın seçer bu sözünü her halde unuttun. Maşallah özellikle MESKİ’de eski işçilerden işçi kalmadı.

Siyasetin böylesine yazıklar olsun. Seçim meydanlarında verilen sözlerin acaba kaçta kaçı yerine geliyor. Ben seçim meydanlarını damperli kamyona benzetiyorum. Damperli kamyonun yola kum döktüğü gibi siyasetçilerde yalanı attıkça atarlar.

Bizim vatandaşımızda kuzu gibi dinler bir kişi çıkıp yalan söylüyorsunuz demez.

Düşünüyorum da en güzel yalan seçim meydanlarında söyleniyor. Bir dahi seçime sen geçen seçim bu sözü vermiştin hani yerine getirmedin demiyor kuzu gibi dinliyor.

Artık memleket yalan söylemeyen sözünde duran siyasetçi istiyor.

Özellikle kulaklara küpe olsun hangi siyasetçi başa geçerse geçsin tek yaptığı kendi partisinden olmayan işçileri çıkarıp kendi partisinden olanları işe almak. Hepsi aynı yolun yolcusu. Ben diyorum ki bu siyasetçilerin çoğunun işçi kesimine gücü yetiyor yazık işçi hiçbir zaman ezilmez. İşinden mahrum konulmaz. Nedense hep ezilenlerde onlar oluyor.

Ee ne olacak Seçer bey seçim gelince yine aynı sözleri sarf edecek misin bakalım. Suyun zaten zamla milletin başına bela ettin. Ucuzlattım dediğin ne ki kepçeyle aldın çay kaşığıyla geri verdin.

Seçimden önce oy verirseniz çocuğunuzu işe alacağız diyenler nerde ya. Bakıyorum sanki o beyanatları o vaatleri vermemişler. Ne yapsın ki aldatılan vatandaşımda kuzu gibi gitti oyunu verdi. Sonuç ise çocuk yine işsiz dertler yine aynı.

Ama bir tek şey var özellikle yayla Mahallelerinde bol yollar yapılıyor. Tamir ediliyor. O hizmet güzel ama bu vatandaşın bir tek derdi yol değil ki.

Yazacak çok şey varda yaza yaza bitmiyor. Neyse bir daha ki seçimde görüşmek üzere.

Bu haber 851 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

BELEDİYE SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİ KAZANIR


Tüm Anketler

Merak Akşener İYİ partiyi bitirmeye devam ediyor04 Aralık 2023


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi