Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SAHİPSİZ MUT İLÇESİ

HASAN ÇETİN

01 Ağustos 2019, 08:38

HASAN ÇETİN

Sahipsiz MUT ilçesi

Mersin’in güzel ilçesi, Türkiye’nin yüzde 85’ini sofralık kayısıda rakibi olmayan, yine Türkiye’nin yüzde 15’lerin üzerinde zeytin ve zeytinyağını karşılayan, bunun yanı sıra, Erik, İncir, Elma gibi meyveleriyle ünlü Türkiye’de parmakla gösterilen Mersin’in Mut ilçesi.  

Düşünüyorum da Türkiye’de parmakla gösterilen tek ilçe. 20 yıllık Belediye Başkanlığı yapan Selahattin Arslan görevi Murat Orhan Başkana devrederken borcu olmayan bankada parası olan yine parmakla gösterilen bir ilçeydi. Selahattin Arslan Başkan tam çalıştı hizmet verdi demiyorum onunda eksikleri çoktu.

Sebebini sorarsanız anlatayım. Türkiye’de hiçbir kurum ve kuruluşa borcu olmayan, Bankada nakit parası ve faizine parası olan bir ilçeydi.

Ne oldu peki bu ilçeye bir anda düşünüyorum da inanın aklım bir türlü ermiyor.

Murat Orhan 5 yıllık başkanlık dönemini devrederken Belediyeyi borçla devretti. Arkasından Başkan Nebi Yılmaz Başkan oldu. Hala açıklanmayan bir borç yüküyle Mart 2019’da Belediye başkanı olan Volkan Şeker’e devretti.

Bakıyorum ilçe geneline bol inşaat sektörü var. Az da olsa bazı değişiklikler var. Borç yüküne karşılık göze tam olarak görünen ne bir hizmet ne bir değişiklik var.

Gelelim 50 yıllık hasrete. Mut ilçesi 50 yıldır Milletvekili çıkaramıyor dediler. Yaşamı Ankara’da olmuş ve aslen Mut ilçesinden olan bir Milletvekili seçildi.

Oh be dedik artık ilçemizin de bir Milletvekili var sahipsiz değiliz.

Ne oldu ki Zeytin para etmedi, Kayısı tepetakla gitti.

50 yıllık hasret bitti bitmesine de nedense ilçemize hizmetler hep seçim meydanlarında tek tek adayların ağzından dile getirildi. Seçilip o koltuğa oturunca yine unutulan ve hizmetler kablumbağın (Tosgaba) yolda yürüdüğü gibi ağırdan ağırdan gelecek seçime kadar gidiyor. Ardından yine seçim vaadi derken yıllar geçiyor.

Mut harici nere hizmet başlansa maalesef çok hızlı bir şekilde bitip teslim ediliyor ve hizmet veriliyor.

Soruyorum Belediye Başkanı olanlara. Tek dedikleri, Park bahçeler, kaldırımlar falan ya zaten bu sizin asli göreviniz. Üniversiteye hangi bölümü getirdiniz yeni olarak, Mut Silifke, Mut Karam yolu başlayalı yıllar oldu bitmek bilmiyor buna benzer neler neler. Asli göreviniz değil Mut ilçesini şaha kaldıracak hizmet gerek.

Ben anlamam kardeşim. Bana Mut için ve Mut ilçesini hizmete doyuracak Milletvekili ve Belediye Başkanı gerek. Koltuk sevdası için oraya gelmeyin. Bu Millet yeter demeye başladı. Yok, çıraklıkmış yok kalfalıkmış yok ustalık dönemiymiş. Geç onları ustalık dönemine gel sonra aday ol ve Belediye Başkanı ol.

Seçim günleri gelince Mut ilçesinden çıkmayan Milletvekili adaylarına soruyorum hayırdır. Ayda yılda bir aklınıza geliyor Mut ilçesi. Hizmet vermek için bir kazma vuruluyor sonra yıllar geçip gidiyor ve bir seçim daha geliyor yine vaatler veriliyor.

Artık bu ilçe halkı yutmaz oldu bunları.

Buradan sesleniyorum Milletvekili ve Belediye Başkanlarına ve gelecek dönem adaylara. İlçeye hizmet verin. Hizmet deyince azıcık değil tam hizmet verin. Şu Mut ilçesini şaha kaldırın ki bu Millet size seve sev oy versin.

Bu haber 2234 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

Mut Karacaoğlan Çınaraltı parkı masa ve oturakları düzenlimi
Tüm Anketler

Mut Devlet Hastanesi Kurallara Neden Uymuyor16 Temmuz 2024


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi