Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
logo
CHP'DEN GÜLSÜM KEVSER ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

CHP'DEN GÜLSÜM KEVSER ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Tarih 05 Aralık 2023, 00:47 Editör HASAN ÇETİN

CHP'DEN GÜLSÜM KEVSER ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

2024’te yapılacak yerel seçimler yaklaşırken, Belediye Başkanlığı için partilerden aday adayları da ortaya çıkmaya başladı. İlçemiz Mut’ta, diğer partilerden bazı aday adayları başvurularını yaparlarken; Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) ilk aday adaylık başvurusu, kadın aday adayından geldi.

 

Mut Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Gülsüm Kevser Mut, Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adayı olduğunu açıkladı. “Mut, özellilerini ileriye taşıyabilecek potansiyele sahip insanlar tarafından yönetilmiyor.”

 

Parti binasında düzenlenen aday adaylık açıklamasına, CHP Mut İlçe Başkanı Ali Kaya, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Yapılan toplantıda Mut Belediye Başkalığı için CHP’den aday adayı olduğunu açıklayan Kooperatif Başkanı Gülsüm Kevser Mut, “İçinde bulunduğumuz coğrafya, Mut ilçemiz, her yönüyle çok özel bir kent. İnsanıyla, bereketli topraklarıyla, tarihi kültürel dokusuyla, yörük kültürünün hala yaşatıldığı bir ilçe. Gelişen dünya şartlarında tarım, gıda ve su silahtan daha önemli bir etken haline geldi. Ve stratejik oldu. Bizim ilçemizde 12 ay boyunca tarım, hayvancılık ve üretim var. Mersin’in tarımda üçüncü ilçesiyiz. Ülke ekonomisine katkımız çok büyük. Fakat bence Mut, bu özelliğini ileriye taşıyabilecek ve koruyabilecek potansiyele sahip insanlar tarafından yönetilmiyor.” dedi.

 

“Bu ilçeyi layık olduğu yerlere götüreceğimden eminim.”

 

Gülsüm Kevser Mut, şöyle konuştu: “Yöneticileri seçen, o makama oturtan sizlersiniz. Yani güç sizde. Bu güçle yöneticilere yetki vereceksiniz. Bu yetkiyi kime vereceğinizi çok iyi düşünmenizi istiyorum. Bu ilçeyi her anlamda layık olduğu yerlere götüreceğimden de eminim. Bunu hep birlikte başarabiliriz. Eski yeni demeden, ben demeden, küsmeden, darılmadan, Cumhuriyetin kadınlarıyla, üretici kadınlarımızla, Atatürk’ün gençliğiyle, çiftçi kardeşlerimizle, değerli büyüklerimle ve benim gibi memleketine gönül vermiş, sizin bağrınızdan çıkan nice Gülsümlerle bu ilçede mutlu huzurlu yaşayabiliriz.”

 

“Herkesin gıptayla baktığı bir ilçe yaratmak istiyoruz.”

 

Gülsüm Kevser Mut, konuşmasının devamında, “Ürünümüzün para etmesini istiyoruz değil mi? Yollarımızın, sokaklarımızın yaşanabilir düzeyde olmasını istiyoruz. Gençlerimize, kadınlarımıza iş istiyoruz. Sosyal belediyecilik istiyoruz. Yörük kültürümüzü yaşatmak istiyoruz. Korumak istiyoruz. Bu kent sadece bize ait değil, sokak hayvanlarımıza da ait. Onların da düzgün ve sağlıklı koşullarda burada bize eşlik etmelerini istiyoruz. Bu ilçede yaşayan ve Mut dışında yaşayan değerlerimiz, akademisyenlerimiz var. Bu değerlerin Mut’a ışık olmasını istiyoruz. Onların tecrübeleri ve bilgileriyle, kadınların, gençlerin, üreticilerin gelenekselliğini ve heyecanını birleştirerek, adeta herkesin gıptayla baktığı bir ilçe yaratmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

“Birlik beraberlik içinde olma zamanı.”

 

Bu seçimin CHP için çok önemli bir seçim olduğunu ve bu seçimde birlik beraberlik içinde olmaları gerektiğini ifade eden Gülsüm Kevser Mut, “Gelin birlik beraberliğimizi herkese gösterelim, ses getirelim. Bu sınavı hep birlikte alnımızın akıyla geçelim. Davullarla, zurnalarla, zılgıtlarla, yüzü gülen üreticileriyle, kadınlarıyla, gençleriyle bir Mut ve güzel yarınlar inşa edelim.” dedi.

Gülsüm Kevser Mut, aday adaylık açıklamasını, “Parti ayrımı yapmadan, ama kendi partilimin de emeğini yok saymadan, adaletli, bilimsel yöntemlerle herkesi dinleyerek, herkesi kucaklayarak, çözüm odaklı olarak ve pozitif ayrımcılık gözeterek, yani kadınlara öncelik vererek sizlere hizmetkar olarak yöneteceğime söz veriyorum.” diyerek tamamladı ve katılımcılara teşekkürlerini iletti. Açıklamanın ardından tebrikleri kabul eden Gülsüm Kevser Mut’a, bazı kadın muhtar adayları çiçek verdi.

 

Bu haber 152 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haber

Seçim yarışı başladı afişler ve sesler çevre kirliliğine neden oluyor

Seçim yarışı başladı afişler ve sesler çevre kirliliğine neden oluyor Seçim yarışı başladı afişler ve sesler çevre kirliliğine neden oluyor

Mut Devlet Hastanesi sınıf atladı

Mut Devlet Hastanesi sınıf atladı Mut Devlet Hastanesi sınıf atladı

ANKET

BELEDİYE BAŞKANI'NIN KİM OLMASINI İSTERSİNİZTüm Anketler

Görünen köy kılavuz istemez dedim ya02 Mart 2024


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi