Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
logo
Mut sebze hali yetersiz bakan yok

Mut sebze hali yetersiz bakan yok

Tarih 12 Mayıs 2024, 09:00 Editör HASAN ÇETİN

Mut sebze hali yetersiz bakan yok

Türkiye'nin sofralık kayısıda yüzde 90'nını karşılayan Mersin’in Mut ilçesinde, Mersin Büyükşehir Mut Sebze hali artık yetersiz duruma geldi. Mersin Büyükşehir neden ilgilenmiyor diyen çiftçiler isyanda.

 

Mut Meyve ve Sebze halinin içinde bulunduğu sıkıntılı duruma sorumluların ilgilenmediğine kızan vatandaşlar, Mut nedense sahipsiz. Seçimden seçime vaatler verilir ama hizmete gelince girişim yok. Bu konuda Mersin Büyükşehir Belediyesini uyarıyoruz dediler.

 

Sebze ve Meyve komisyoncuları Hali’nin hiçbir sosyal altyapısı olmadığı gibi çevre düzeni, güvenliği de bulunmamaktadır diyen vatandaşlar, halin içinde bulunduğu sıkıntıları Mersin Büyükşehir neden görmezden geldiğini bir türlü anlam veremiyoruz. Özellikle Müdahale edecek olan Mut CHP ilçe başkanı da galiba ilgilenmiyor. Yazık değil mi çiftçinin ürününü satarken karşılaştığı zorlukları görmeyenler utansın dediler.
           

Vatandaş, Halimizin fiziki durumu yetersiz. Altyapısı yetersiz, alan olarak müstahsili güvenli bir şekilde sahasına alabilecek durumda değil. Halin kapasitesinin yetersiz olması sebebiyle hal içerisinde araçlarımızla girmek çok zor. Türkiye’nin sofralık kayısıda yüzde 90’nını karşılayan bir ilçe bunu acaba Mersin Büyükşehir Başkanı neden ilgilenmiyor anlam veremiyoruz dediler.

 

Bizler çiftçi, üretici olarak istiyoruz ki, hem müstahsilimiz kazansın, hem de komisyoncu esnafımız kazansın. Ancak defalarca bu sorunu gündeme getirmemize rağmen, ilgilenen olmadı. Sorunumuza çare bulunmadı. İlçenin uygun bir yerinde, tüm köylerimizin rahatlıkla ulaşabileceği bir bölgede yeni ve taleplere karşılık verebilecek bir hal yapılacak olursa, tüm sorunlar çözüme kavuşmuş olacaktır. Yine sebze hali yapıldığı takdirde müstahsilimiz ‘de kaliteli ürün yetiştirme çabası içinde olacaklardır. İl Tarım Müdürlüğümüz kaliteli ürün alınması noktasında köylümüzü, çiftçimizi bilgilendirmeli, alacakları teşviklerden haberdar etmelidir. Mut sofralık kayısıda Türkiye’nin yüzde 90’nını karşılayan bir ilçedir. Bizim asıl gelir kaynağımız olan toprağa değer verilmesi gerekmektedir dedi.
               

Mersin Büyükşehir Başkanı’nı Vahap Seçer’i göreve davet editörüz diyen vatandaşlar ilçemizin hizmet konusunda geriye itilmesinden bıktık yeter artık diyerek kızgınlıklarını dile getirdiler.

Bu haber 184 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haber

EGZOZ MAGANDALARINA KİM DUR DİYECEK

EGZOZ MAGANDALARINA KİM DUR DİYECEK EGZOZ MAGANDALARINA KİM DUR DİYECEK

Mut'ta ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı

Mut'ta ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı Mut'ta ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı

ANKET

Mut Karacaoğlan Çınaraltı parkı masa ve oturakları düzenlimi
Tüm Anketler

Mut Tarih Kokuyor sahip çıkan yok07 Haziran 2024


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi