Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
logo
Mersin Mut Sebze ve Meyve Toptancı Hali ihtiyaca cevap vermiyor

Mersin Mut Sebze ve Meyve Toptancı Hali ihtiyaca cevap vermiyor

Tarih 06 Haziran 2024, 10:01 Editör HASAN ÇETİN

Mersin Mut Sebze ve Meyve Toptancı Hali ihtiyaca cevap vermiyor

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan’ı Vahap Seçer, müracaatımızı yaptık 2 yıldır basit bir imzayı bakanlık imzalamıyor dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mut Toptancı Haline çiftçiler araçlarıyla kayısı getiriyor. Hal kapısından içeri girmek için kilometrelerce kuyruk oluşturmakta. Hale girmeleri saatleri alıyor. Hal içerisine girse bile alanın ve komisyon iş yerlerinin artık yetersiz olduğundan dolayı zor anlar yaşanıyor. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mut Toptancı Hali Sebze Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Zeki Cüce, Mut Sebze ve Toptancı Hali’nin artık ilçeye yetersiz geldiğini belirterek, yeni hal yapılması için Mersin Büyükşehir Belediyesinden destek istedi. Mersin Büyükşehir Başkanı Vahap Seçer ise, müracaatımızı yaptık 2 yıldır basit bir imzayı bakanlık imzalamıyor dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mut Sebze ve Toptancı Hali’nin artık ilçeye yetersiz geldiğini belirterek 2 sene önce Mut Sebze halinin genişletilmesi için her şeyi hazırlayıp Bakanlığa gönderdik hala basit bir imzayı atamıyorlar. Yeni hal yapılması için Milletvekili ve meclis üyelerinden destek istedi.

Mersin Büyükşehir Mut Sebze ve Toptancı hali derneği Başkanı Zeki Cüce, “Çiftçinin hale gelmek istememesinin sebebinin biri halk kompleksinin yetersiz olması. İnsanlar geliyor öğle vakti sıcakta halin içine giremiyor. Sıkışıklık var, hal yetersiz toz duman içerisinde. Yani kayısıyı en çabuk öldüren şey biri yağmur biride tozdur. Bu tozu burada alıyor kayısı varacağı yere kadar ambalaj yapıldığı zaman çöküyor. Bu halin bir an önce genişleyip dışarıdaki esnafında hal içerisine gelmesini sağlarız. Güzel bir tesis olursa burada daha verimli bir ticaretin olacağını tahmin ediyorum. Hal kapasitesi yetersiz genişletilmesini istiyoruz. Birde şimdi hep komisyoncunun yıllık 20 bin kasa kaybı var. Burada sandık saklama alanı yok. Bu sandıklar halin boş arazisine yığılıyor. Arazide kimin götürdüğü de belli değil. Bir nevi kayıt altına alıyoruz, kapıda bekçimiz var ama nereye kadar takip edemiyorsunuz. Çünkü kapalı bir alanda sandık yeri yok. Halin genişlemesi için hükümetin ve Mersin Büyükşehrin devreye girmesi gerekir. Burada benim anlamadığım bir problem var şimdi hükümete diyorum bu araziyi Büyükşehre tahsil edermisin etmiyor. Büyükşehirde diyor ki araziyi bana vermiyorlar. Ama biz bu perdenin arka yüzündeki dönen olayı bilmiyoruz. Bunların kendi aralarında bir çatışma olduğunu tahmin ediyorum. Bu sıkıntıyı çeken Mut halkı oluyor. Mut çiftçisi gelen esnafı ama bu perde arkasında belediyeyle hükümet arasında nasıl bir problem varda bu olmuyor 2 senedir bu yazı Ankara’da bekliyor” dedi.

Mersin Büyükşehir Başkanı Vahap Seçer, müracaatımızı yaptık 2 yıldır basit bir imzayı bakanlık imzalamıyor diyerek sözlerine şöyle devam etti, “Mut’un en temel beklentilerinden bir tanesi hali düzene sokmamızı istiyorlar. Geçtiğimiz günlerde Mersin Büyükşehir Belediyesi meclisinde de bu soruyu bana yönelttiler. Meclis üyelerim hay hay ama herkes taşın altına elini koysun. Buradan Cumhur ittifakı mensup siyasetçilere sesleniyorum. Milletvekilleridir, meclis üyeleridir bürokrasiye de sıkışan bekleyen tıkanan işlerimizin çözümüne katkı sunsunlar. Ortak paydamız Mersin’dir. Mersin’in olduğu noktada siyaseti bırakalım, particiliği bırakalım beraber olalım. Sizlerin de hiç olmasa şikayeti bitsin benimde halkın karşısına çıktığım zaman mahcubiyetim bitsin. Ama basit bir imzayı Bakanlık atmazsa zannediyor ki çok iyi bir iş yaptım. Vallahi çok iyi bir iş yapmadığı 31 Martta ortaya çıktı. Yüzde 60 oyla tekrar Büyükşehir Belediye Başkanı olduk. Bundan bir ders çıkarın artık. Engelleme işi, savsaklama işi geciktirme Mersin halkına zarar verir” dedi.  

(HSÇ-

 

 

Bu haber 137 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haber

EGZOZ MAGANDALARINA KİM DUR DİYECEK

EGZOZ MAGANDALARINA KİM DUR DİYECEK EGZOZ MAGANDALARINA KİM DUR DİYECEK

Mut'ta ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı

Mut'ta ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı Mut'ta ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı

ANKET

Mut Karacaoğlan Çınaraltı parkı masa ve oturakları düzenlimi
Tüm Anketler

Mut Tarih Kokuyor sahip çıkan yok07 Haziran 2024


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi