Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
orkestra
Rüşvet İddiasıyla Tutuklanan Belediye Başkan Yardımcısı Serbest Bırakıldı

Rüşvet İddiasıyla Tutuklanan Belediye Başkan Yardımcısı Serbest Bırakıldı

Tarih 07 Mart 2018, 06:05 Editör Hasan Çetin

Rüşvet İddiasıyla Tutuklanan Belediye Başkan Yardımcısı Serbest Bırakıldı

Mersin'in Mut ilçesi Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Mut İdman Yurdu Belediye Spor Kulübü Başkanı Yusuf Uzun, geçtiğimiz günlerde rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklanmıştı.

Mut Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Uzun, bir esnaftan Mut İdman Yurdu Belediye Spor Kulübü'ne bağış aldığı ve alınan bağışın makbuzunu kesmediği iddiasıyla polis ekiplerince gözaltına alınmıştı.

Tutuklanarak Silifke Cezaevi’ne gönderilen Yusuf Uzun bugün serbest bırakıldı. Palantepe Mahallesi sanayi sitesinin önünde yüzlerce araçla konvoy yapıldı ve binlerce vatandaş Yusuf Başkana sevgi gösterisinde bulundu.

Karşılamadan sonra Musa Eroğlu Sevgi Parkı önünde kurbanlar kesildi. Dualar okundu.

Daha sonra kendini yalnız bırakmayan halka karşı bir konuşma yapan Yusuf Başkan, "Siz Mut halkına sonsuz teşekkürler ediyorum. Allah sizden razı olsun. Allahın izniyle hiçbir zaman ne rüşvet yedik, ne rüşvet yedirdik, nede yeriz. Biz Mut için varız Mut için yaşayacağız. Beni yalnız bırakmayan mutlu şeytanlara özellikle çok teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun” dedi.

Belediye Başkanı Nebi Yılmaz ise, “Tabi ağzı olan konuşacak mutlaka. Yorumlar yapılacak ama cenabı Allah bu göreve getirirken büyük sözümüz vardı. Yemeyeceğiz yedirmeyeceğiz başaracağız yılmayacağız çalışacağız diye. Cenabı Allah yolumuzdan ayırmayacak” dedi.  

Başkan sözlerine şöyle devam etti, “1954 yılında kurulan Mut İdman yurdunu birinci amatörden yukarı çıkaramamışlar. Geçmişte elbette imkanlar azdı. Bütün görev yapan arkadaşlarıma, emek çeken futbolcularımıza, emek çeken halkımıza teşekkür ediyoruz. Ama bu süreçte Türkiye Bal ligine Mut idman yurdunu çıkaran bir insana, bir ekibe bir futbolcuya böyle olaylarla yaklaşmak çok üzücü. Basamaktan yukarı çıkarken elbette acılar zorluklar olacak ama 1954 yılından bu tarafa ilk defa böyle bir makama çıkarmak sonucunda böyle şeyler atlatmak zorunda kaldık”

Yusuf Uzun mutlaka Türk adaletinde suçsuz çıkacak diyen Başkan Yılmaz, “ama şunu iyi bilin ki Yusuf Uzun suçluysa ben on katı suçluyum. Mut idman Yurdunun bütçesi 1 buçuk trilyonu bulacak böyle bir bütçeyi babamın malından veremiyorum. Malım yok çünkü Mut belediyesinden de harcayamıyorum. 220 bin lira bir çıkış yapabiliyorum. Kalan paranın tamamını eşten dosttan, esnaftan ve mutlu hemşerilerimizden istiyoruz.  Eğer bu suçsa ben bunu her gün işliyorum” dedi.

Mut idmana Yurduna sahip çıkmak cebinden para vermek ve istemek suçsa asıl suçlu biziz diyen Başkan Yılmaz, “Onun için bu süreçte süreç ağır. Yük ağır. İstemeye devam edeceğiz ama bu süreci beraber atlatacağız. Çünkü süreçte sadece Mut idman yurdu yok hemşerilerim dosta düşmana karşı çalışan, başaran belediyeye karşı gizli bir operasyon olduğunu tahmin ediyoruz. Bu saatten sonra yılmayacağız, yılgın olmayacağız, inadına çok çalışacağız çok başaracağız. Biz inşallah yeniye Mut idman yurdunu üçüncü lige hedefleyeceğiz. Bu yıl acemiydik antıramansızdık. Mut halkı yeni yeni algılamaya başladı. İnşallah yeni sene ki dönemde üçüncü lige çıkarıp bir daha tarih yazacağız” dedi.

MHP belediyeleri üretken ve çalışkan olmak zorunda diyen Başkan Yılmaz, “genel merkezimizin emri doğrultusunda üreteceksiniz çalışacaksınız diye talimat verildiği zaman biz bunu uygulamaya koyulduk. Üretken ve çalışkan belediyeciliği mutlaka yazmaya başladık. Bunlardan birkaçı bugün Mut ilçesinde. 1960 dan bu tarafa olan şehrin içindeki gazinoları cesaret edip dışarıya çıkaran bizdik. 1960 tan bu yana Mut’un içinde ailece gezemeyen aileleri artık sosyal projelerle kızıyla kısrağıyla genciyle yaşlısıyla sokakta sosyal projelere hazırlayan bizdik. İlk defa üreten belediye olacağız dedik güneş enerji projesini yakında uygulamaya koyacağız. Doğancı tepesini şahin tepesini birçok sosyal alanları hastanenin yanındaki sosyal tesisleri bunun için yapıyoruz. Bunu da çatlayanlar çatladı” dedi.

Üzerimize bela daha doğrusu çok gelmeye başlayacaklar diyen Başkan Yılmaz, “ama biz 62 bin 400 insanı seviyoruz seveceğiz. Bu sevdadan kimse bizi vazgeçiremeyecek. Bundan emin olun. 520 kişilik TOKİ uygulamaya koyuldu başladı. Müracaatları bekliyoruz. OSB faaliyete geçti bir ay içerisinde tapuları vermeye başlayacağız. Bu ilçede 10 yıl içerisinde 10 bin dışarıdan göç bekliyoruz. Biz bu ilçeyi hakikaten seviyoruz. Yolu çetin süreç ağır arnımız dik ve huzurlu bir şekilde devam edeceğiz. Mut idman Yurdu ilçemizin spor Kulübü. 1954 den bu yana başarı elde etmemenin sırrı gövdenle, parasıyla, ailesiyle çocuklarına fedakarlık yaparak Mut idman Yurduna gece gündüz çalışan bir başkan ve ekibine bu layık olmamalıydı. Ben ilk defa 25 yıllık Mut hayatımda bütün her şeyini veren bir yönetim her şeyini veren bir başkan bulmuşum. Bunu da asla kaybetmek istemiyorum. Mut idmana sahip çıkacaksak geleceğe sahip çıkacaksak bu arkadaşlarımıza destek vermeye devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu haber 1793 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Mut'ta 2. düzenlenen Motofest yarışları sona erdi

Mut'ta 2. düzenlenen Motofest yarışları sona erdi Mut'ta 2. düzenlenen Motofest yarışları sona erdi

Kocamazı Mut ilçesinde coşkulu bir kalabalık karşıladı

Kocamazı Mut ilçesinde coşkulu bir kalabalık karşıladı Kocamazı Mut ilçesinde coşkulu bir kalabalık karşıladı
köşe yazar
50 YILLIK ÖZLEM BİTTİ AMA YİNE FAYDASI YOK10 Aralık 2018

ANKET

BELEDİYE SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ
Tüm Anketler

HEBRLER MYNET

Mynet Mersin Haberleri

mutsondakika.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi