Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
orkestra
Mut'ta haşereler için ilaçlama çalışmaları

Mut'ta haşereler için ilaçlama çalışmaları

Tarih 03 Nisan 2018, 15:17 Editör Hasan Çetin

Mut'ta haşereler için ilaçlama çalışmaları

Mersin’in Mut ilçesinde havaların ısınmasıyla birlikte çevreye rahatsızlık veren sinek ve çeşitli haşereler için ilaçlama çalışmalarına başladı.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak halkın daha rahat ve sağlıklı bir yaşantı sürdürebilmesi için başlatılan yeni dönem sinek, larva, uçkun ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmaları konteynırlar, kanal içleri, akarsu kenarları ile çeşitli gübrelik alanlarda yapılmaya başlandı.

 

Sivrisinek ve karasinek gibi haşerelerle mücadelede en etkili ve modern yöntemleri kullanan Mersin Büyükşehir Belediyesi, “kaynağında ilaçlama" yöntemini uygulayarak, zararlı haşerelerle mücadelesini sürdürüyor.

 

Havaların ısınmasıyla artan sivrisinek uçkunlarına karşı, sıcak (dumanlama) ve soğuk (ULV) sisleme yöntemi yerine, çok daha etkin ve çağdaş yöntem olan "kaynağında ilaçlama" modelini uygulayan Mersin Büyükşehir Belediyesi, haftanın belirli günlerinde  ilaçlama ekibi ile sinek, larva, uçkun ve haşerelere karşı periyodik olarak ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

 

Mersin Büyükşehir Mut Koordinasyon Şube Müdürü Ferruh Baş, Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ilaçlama ekipleri, sineklerin üreme alanlarını tespit ederek kanal, dere, çöp konteynırları, su varilleri ve çarşı merkezi gibi alanlarda ilaçlama çalışmalarını yürütüyor. Bu yöntemle, çevre ve insan sağlığına zarar vermeden sineklerle  mücadele ediliyor. Ayrıca, vatandaşların talepleri üzerine açık ve kapalı alanlarda haşere mücadelesi de yapılıyor” dedi.

 

Halkın sağlığı ve huzuru için ilçe genelinde larva mücadelesinin devam ettiğini ifade eden Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, “vatandaşların sağlık ve huzuru için ilçe genelinde sinek, larva, uçkun ve haşerelerle mücadelesini sürdürdüklerini belirterek böcek ve haşerelerle mücadele dönemi olan bu mevsimde halkın sağlığı ve huzuru için ilçe genelinde larva mücadelemizi devam ettirmekteyiz” dedi.

Bu haber 599 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

ADAYLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ

ADAYLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ ADAYLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ

Mut'ta Nevruz çeşitli etkinliklerle kutlandı

Mut'ta Nevruz çeşitli etkinliklerle kutlandı Mut'ta Nevruz çeşitli etkinliklerle kutlandı
köşe yazar
31 Mart Seçim analizi20 Mart 2019

ANKET

OYUNUZU KİME VERİRSİNİZ








Tüm Anketler

HEBRLER MYNET

Mynet Mersin Haberleri

mutsondakika.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi