Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
orkestra
Başkan Kocamaz Mut'ta coşkuyla karşılandı

Başkan Kocamaz Mut'ta coşkuyla karşılandı

Tarih 06 Nisan 2018, 16:44 Editör Hasan Çetin

Başkan Kocamaz Mut'ta coşkuyla karşılandı

Başkan Kocamaz, "Söz verdik yolsuz ve susuz Mahalle kalmayacak dedik ve Mersinliye Hizmetkar Olmaya Devam Ediyoruz"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Allah bize ömür verdiği sürece sizlere hizmet etmeye ve hizmetkar olmaya devam edeceğiz” dedi.


Başkan Kocamaz, 'Hizmette 24, Mersin'e Hizmette 4. Yıl' tanıtım ve bilgilendirme toplantıları kapsamında Mersin’in Mut ilçesinde vatandaşların huzuruna çıktı.

 

Göreve geldiğinden bu yana Mersin'e üretken belediyecilik anlayışıyla hizmetler yaptığını söyleyen Başkan Kocamaz, "Yıllarca hizmet almakta zorlanan Mut ilçemiz, bugün dağıyla, taşıyla, ovasıyla gerek yol bakımından gerekse içme suyu bakımından çağ atladı. Hizmetinde en iyisini görmeye devam ediyor. Ama daha yapacaklarımız bitmedi. Kesintisiz bir şekilde hizmetimize devam edeceğiz. Allah bize ömür verdiği sürece Mersinliye hizmet etmeye ve hizmetkar olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

 

Başkan Kocamaz'ın konuşmasının ve Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerinin yer aldığı tanıtım filminin izlenmesinin ardından protokol üyeleri ile birlikte İlçedeki bazı açılış töreni gerçekleşti.

 

Toplantıda, Başkan Kocamaz'a çiçek ve plaket hediye edildi.

 

Başkan Kocamaz, Mut ilçesine yapılan hizmetler tek tek anlattı.

 

Başkan Kocamaz son 4 yılda İlçeye yapılan hizmetler şöyle sıralandı. “Birikmiş sorunlarını hızla çözdüğümüz Mut ilçesi vizyon er projeler ve kaliteli hizmetlerle buluşturduk. Mut atık su tesisini hizmete açtık. 4 yılda 142 bin içme suyu çalışması yaptık. Sondaj kuyuları açtık su depoları inşa ettik. Yeni kanalizasyon hatları dinanjör açma hat temizliği baca ve ızgara onarım çalışmalarımızla ilçemizin alt yapısını güçlendirdik. Derepazarı yaylasını yüz yıl sonra suya kavuşturduk. 30 bin ton sıcak asfalt dökümü 475 kilometre satı kaplama 30 bin metrekare kaldırım çalışması yaptık. 7 okulun bahçesini asfaltladık. Helikopter alanı kazandırdığımız ilçemizde yeni yollar açarak halkımızı kara esir etmedik. Orta refüj çalışması ağaç ve mevsimlik çiçeklerle ilçemizin güzelliğine güzellik kattık. Kabristanların temizlik bakım ve onarımını özenle yaptık. 6 okulda çevre bilimci eğitimleri verdik”.

 

“Mahalli çevre kurulunun uygun görüş verdiği Palantepe katı aktarma istasyonunu ilçemize kazandıracağız. Mut tehlikeli atık geçici depolama çalışmalarımız devam ederken ilçemizdeki tehlikeli atıkları toplayarak sitesize ettik. Haşereyle mücadelede 7 bin kaynak keşfi 34 bin noktada ilaçlama yaptık. İhtiyaç sahiplerine bin 764 adet gıda kolisi dağıttık. Bin 362 üniversite öğrencisine 900 lira öğrenim yardımı, 4 bin 300 ilkokul öğrencisine kırtasiye seti desteği sağladık. Cenaze sahiplerinin acısını taziye çadırları ve taziye kolileriyle hafifletmeye çalıştık. 11 şehit ailesine kurbanlık hediye ettik. Doğal afetlerden zarar gören 7 aileye ev eşyası yardımında bulunduk”.

 

“Ramazan eğlenceleri düzenledik. 11 bin kişilik iftar yemeği verdik. 3 bin 560 adet ramazan kolisiyle sofralara bereket kattık. Transfer hizmeti sinema tiyatro dizi ve pikniklerle sosyalleştirdiğimiz engelli bireylerimizin malzeme ihtiyaçlarını karşıladık. Gezici göz ve diş sağlığı araçlarımızla hizmeti Mut halkının ayağına getirdik. 355 vatandaşımızın diş ve göz muayenelerini yaptık. 281 hastanın naklini gerçekleştirdik. 258 öğrenciye sağlıklı beslenme eğitimi verdik. Mut mezbahasının mimarisini tamamlayarak inşaatını başlattık. Mobil kesim ünitelerini hizmete sunduk. Eğitimlerle bilinçlendirdiğimiz üreticilerimize 17 bin 500 adet zeytin fidanını 19 adet tasarımlı satış tezgahı dağıttık. 4 adet Antep fıstığı kavlatma makinesi ve yıkama eleği desteği verdik”.

 

“Tarımsal tahminde erken uyarı istasyonuyla üreticilerimizi bilgilendirdik. Kıl çadıra güneş doğuyor projesi kapsamında 49 noktaya 1, 2 kilovat gücünde güneş panelleri kurduk. 22 mahallede sulama kooperatifi kurulmasını sağladık. 7 Mahallede 8 bin 773 metre sulama borusu döşedik. 44 Mahallenin sulama tesislerine 10 bin metre sulama borusu teslim ettik. Elma pınarına direniş hatı,  kırk kavak mahallesine su depolama havuzu inşa ettik. Mut toptancı hali inşaatımız hızla devam etmektedir. İlçedeki 102 Mahalle muhtarına bilgisayar eğitimi verdik. Bilgisayar çok fonksiyoncu yazıcı ve internet bağlantısı sağladık”.

“Mut itfaiye grup amirliğimiz ve 4 yılda 2 bin 110 olaya müdahale ederek halkımızın canı ve mal güvenliği için 7/ 24 görev başında olduk. Gönüllü itfaiyeciler yetiştirdiğimiz ilçemizin kırsal kesimine yangın söndürme romokları dağıttık Milli değerlerimizi yaşatmak halkımızı kaynaştırmak amacıyla kültür sanat faaliyetleri gerçekleştirdik. İlçemizin tanıtımı ve spor kültürünün gelişmesi için organizasyonlar düzenledik. Hizmetlerimizle kalkınan projelerle daha da gelişecek olan Mut ilçemiz doğal tarihi kültürelleriyle birlikte ilimizin parlayan yıldızı haline gelecektir” dedi.    

Başkan Kocamaz ekibiyle birlikte daha sonra Gülnar ilçesine hareket etti.

 

Bu haber 1038 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

ADAYLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ

ADAYLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ ADAYLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ

Mut'ta Nevruz çeşitli etkinliklerle kutlandı

Mut'ta Nevruz çeşitli etkinliklerle kutlandı Mut'ta Nevruz çeşitli etkinliklerle kutlandı
köşe yazar
31 Mart Seçim analizi20 Mart 2019

ANKET

OYUNUZU KİME VERİRSİNİZ
Tüm Anketler

HEBRLER MYNET

Mynet Mersin Haberleri

mutsondakika.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi