Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
orkestra
Başkan Kocamaz, Mut'a yapılan hizmetlerin açılışlarına katıldı

Başkan Kocamaz, Mut'a yapılan hizmetlerin açılışlarına katıldı

Tarih 01 Aralık 2018, 19:16 Editör Hasan Çetin

Başkan Kocamaz, Mut'a yapılan hizmetlerin açılışlarına katıldı

Mersin'e yapacak daha çok işimiz var parolasıyla, Mut ilçesinde hayata geçirilen proje ve hizmetlerin tanıtım toplantısı, açılış ve temel atma programları için Mut'ta vatandaşlar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz'a coşkulu bir karşılama töreni gerçekleştirdi.

İYİ parti Mut İlçe teşkilatının da katıldığı ve İlçe girişinde coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ilk olarak Mut Sanayisi alt yapı ve üst yapı açılışına katıldı. Daha sonra sırasıyla Eğitim ve Öğretimi destekleme kurs merkezi, Hacıahmetli Mahallesi içme suyu şebekesi, Evren Güzleği yayla yolu ve ilçe merkezinde Dost eli market açılışı ve fidan dağıtımına katıldı.

Sunum ekranında Mut ilçesine son yılda yapılan bazı hizmetlerin tanıtımı yapıldı. Tanıtımda, Mut Sanayi sitesi alt ve üst yapısına 2 milyon 500 bin lira, 142 bin içme suyu borusu, 30 bin ton sıcak asfalt, bin 764 kişiye ihtiyaç yardımı, 1362 Üniversite öğrencisine maddi yardım, 11 bin kişilik iftar yemeği, 3 bin 560 kişiye ramazan yardımı, 17 bin 500 kişiye fidan dağıtıldığı sunumla vatandaşa izlettirildi.

Açılışta bir konuşma yapan Başkan Kocamaz, “Bu adam neyine güveniyor da meydanlarda nara atıyor dediler. Biz önce Allaha sonra vatandaşlarımıza en son olacakta kendimize güvendiğimiz için haykırdık. Abesimizden şüphemiz yoktur. Namazımızdan da şüphemiz olmadığını söyledik” dedi.

Devamlı suretle Ankara’ya gidip kafa karıştırdılar diyen Kocamaz, “biz sizlerin desteğiyle 2014 yılında yaklaşık 330 bin oyla göreve geldik. Ondan sonra yapılan her seçimde her genel seçimde maalesef partimiz izlediği politikaları vatandaşa anlatamadı. Vatandaş o politikaları yanlış olarak değerlendirdi ve her defasında oy kaybederek geriye gitti. Bizim 330 bin oyla geldiğimiz görevden sonra yapılan 7 Haziran seçimlerinde 256 bin oy, 1 Kasımda 224 bin oy ve en son 24 Haziranda da maalesef 144 bin oya geriledi. Dolaysıyla 1 defa olsun aynanın karşısına geçip de acaba nerde hata yaptık diye düşünme cesaretini gösteremeyenler bu seçimdeki kaybı fitneyle fesatla Burhanettin Kocamaza yüklemeye çalıştılar” dedi.

Kocamaz sözlerine şöyle devam etti, “ben inanıyorum ki bu iş hayra dönüşecek. Çünkü yıllardır bizim sayemizde belediye başkanı olanlar, bizim sayemizde milletvekili olanlar, bizim sayemizde bir yerlere gelenler maalesef vefasızlıklarını gösterdiler. Yıllardır koynumuzda beslediğimiz yılanlar bir bir ortaya çıktı. Bugün geldiğimiz noktada Allahın izniyle vatandaş bunun kendisine yapılmış bir hakaret olduğunu düşünüyor. Gece gündüz gerek telefonlarıyla gerek yanımıza kadar gelerek, gerek sosyal medya mesajlarıyla bizim mutlaka aday olmamız gerektiğini söylüyor. Bu konuda ısrar ediyorlar. Bu konu inşallah önümüzdeki hafta içerisinde daha net bir hal alacak sizlerle yeniden buluşup yeniden yollara düşeceğiz. Cumhuriyet döneminde alamadığı hizmetleri onların ayağına götüreceğiz. Sözümüzü yerine getirmek için gece gündüz koşturuyoruz. İddia ediyoruz şu Mersin son 4 buçuk yılda aldığı hizmeti maalesef cumhuriyet döneminde almadı” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmadan sonra Başkan Kocamaza İYİ parti Mut İlçe Başkanı Durmuş Ali Çerekçi ve Muhtarlar çiçek takdim etti. Daha sonra toplu halde açılış yapıldı.

 

Bu haber 544 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek Mut ürünleri iyi tanıtılmıyor

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek Mut ürünleri iyi tanıtılmıyor MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek Mut ürünleri iyi tanıtılmıyor

MUT'A HAL SEZONU DUALARLA AÇILDI

MUT'A HAL SEZONU DUALARLA AÇILDI MUT'TA HAL SEZONU DUALARLA AÇILDI
köşe yazar
BİRİZ,BERABERİZ23 Nisan 2019

HEBRLER MYNET

Mynet Mersin Haberleri

mutsondakika.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi