Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
orkestra
Başkan Nebi Yılmaz'ın basın açıklaması

Başkan Nebi Yılmaz'ın basın açıklaması

Tarih 23 Ocak 2019, 21:38 Editör Hasan Çetin

Başkan Nebi Yılma'zın basın açıklaması

Aziz dava arkadaşlarım, Kutlu Milletin vefakar, cefakar evlatları, Müslüman Türk Yörükleri...

2014 yılında uğruna ömrümüzü bedel koyduğumuz Ülkücü Milliyetçi fikir hareketinin Üç Hilalli sancağını Mut Kalesi burçlarına dikme şerefine nail olduk. Öncelikle bu şerefe nail olurken bizlere yoldaşlık eden bütün dava ve kader arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

 

Yaptığınız büyük fedakarlıklar dava nezdinde unutulmayacak, nesilden nesile bu zafer anlatılacaktır. Mut halkının teveccühüyle getirildiğimiz bu vazifenin daha başında, bir yandan büyük bir borç yükünün üstesinden gelmeye gayret gösterirken bir yandan da “Büyükşehir yasası” ile üzerimize vazife kılınan köylerimize de hizmeti aksatmadan götürmeye çalıştık. Ülkücü - Milliyetçi Belediyecilik anlayışını yaşam tarzı haline getirerek 4 sene boyunca hizmetimizi ulaştırmadığımız köy kasaba mezra bırakmadık. Günü geldi aynı hedefle yola çıktığımız arkadaşlarımız ile Mut Halkının gelecek çıkarları konusunda ters düştük.

 

Arkadaşlarımızla yol ayrımı pahasına ilkelerimizden taviz vermedik. Günü geldi kapalı kapılar ardında kurulan tertip tezviratlara bozkurtça dik duruş sergiledik. Hiç bir kişisel çıkar ve menfaat uğruna eğilmedik, emanet edilen sancağın namusuna halel getirmedik. Tek görevimiz olan ve Hakk’a hizmet bildiğimiz Halka hizmeti gerçekleştirmek için çalıştık. Lobicilik, komitacılık gibi gizli saklı tezgahları “9ışık” ın şahsiyetçiliğine ihanet kabul ettik, yapmadık, yaptırmadık. Arkamızda sorulacak şahsi hesaplarımızı Allah’a havale ederken; Geriye ne şahsi ne de kurumsal olarak verilecek hesap bırakmadık.

Gün; kutlu emaneti devretme günüdür. Büyüklerimizden gördüğümüz töre üzre davanın kutlu sancağını başka bir ele emanet etme günüdür.

Gün; Ülkücü - Milliyetçi Hareketin Lideri Devlet Bahçeli’nin emri üzerine “Nefer”liğin hazzına bir kez daha varabilme günüdür.

Sırtımızdaki ateşten gömleği 31 Mart akşamı çıkaracağız. Ben ve arkadaşlarım; Liderimizin işaret ettiği adayı bir “Nefer” olarak sancağın dalgalanmasının devamı noktasında destekleyeceğiz.

Bu dikenli, meşakkatli ama bir o kadar da mukaddes yolda bana yol arkadaşlığı yapan, omuz veren, yükümüzü hafifleten bütün özden öte kardeşlerime minnettarım. Göremediğimiz gözlerden, öpemeğimiz ellerden, istemeyerek te olsa kırdığımız kalplerden haklarını helal etmelerini diliyorum.

Allah Türk Milletini ve bu milletin temel taşı olan Toros dağlarının babayiğitlerini korusun, analarını bacılarını yüceltsin!

Saygı ve Minnetle...

Nebi Yılmaz

Mut Belediye Başkanı

 

Bu haber 745 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek Mut ürünleri iyi tanıtılmıyor

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek Mut ürünleri iyi tanıtılmıyor MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek Mut ürünleri iyi tanıtılmıyor

MUT'A HAL SEZONU DUALARLA AÇILDI

MUT'A HAL SEZONU DUALARLA AÇILDI MUT'TA HAL SEZONU DUALARLA AÇILDI
köşe yazar
BİRİZ,BERABERİZ23 Nisan 2019

HEBRLER MYNET

Mynet Mersin Haberleri

mutsondakika.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi