Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
orkestra
Görüntü ve gürültü kirliliği yapmayalım

Görüntü ve gürültü kirliliği yapmayalım

Tarih 07 Mart 2019, 10:18 Editör Hasan Çetin

Görüntü ve gürültü kirliliği yapmayalım

Halk bütün siyasi partilere seçim propagandalarında görüntü ve gürültü kirliliğine neden olacak girişimlerden kaçınılması çağrısı yapıyor.

31 Mart 2019’daki Belediye Başkana lığı seçimiyle ilgili olarak bütün siyasi partilere çağrı yapıyoruz diyen Mut Halkı, gelin Mut ilçesinin yaşama alışkanlıklarına aykırı faaliyetlerden kaçınalım. Görüntü ve gürültü kirliliğine sebep olacak, çevreye rahatsızlık verecek propaganda girişimlerinden uzak duralım.

Seçimlerin çok büyük maliyetlerle yürütüldüğünü ifade ene Mut halkı, Bu seçimde sokaklar, caddeler bayraklarla süslenmesin, seçim araçları son sesini açıp gürültü kirliliği yapmasın. İnsanlarımıza huzur vermeliyiz. Geceleri geç saatlerde konvoy yaparak ses gürültüsü yapılmasın.

Sokaklar geçen seçimlere bakışın parti bayrak ve aday resimleriyle süslenmedi. Ama seçime yaklaştıkça azda olsa süslenmeye başlandı. Seçim araçları son sesini açarak sokak ve caddelerde yavaş yavaş gezmeye başladı. Özellikle akşamları Mahallelerden (Köylerden) gelen Başkan aday konvoyları araçlarının düdüklerini çalarak gecenin 23 veya 24’ünde vatandaşı ve uykuda olan çocukları rahatsız etmeye başladı. Seçim araçları sonuna kadar seçim müziği çalmaya başladı.

Sanmayın ki bunlar seçmen kazandırır. Maalesef aksine kaybettirir. Halkı rahatsız etmek kadar kötü bir şey yoktur.  Zaten rahatsız etmeye de kimsenin hakkı yoktur.

Gündüz konvoy yaptığınızda bir defaya mahsus yapabilirsiniz, buda halk tarafından anlayışla karşılanır. Özellikle gece geç saat deki araçların korna sesleri ve seçim aracının son sesi açarak müzik çalması iyi karşılanmaz.

Gece geç saat deki o gürültü kirliliğini yapanlar hiç mi düşünmüyor, evlerimizde küçük yaştaki ve okula giden çocuklarımızın uyku saatinde olduğunu. Kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok. Zaten Mahalle Mahalle geziyor ve halkı toplayıp konuşarak onlara projelerinizi anlatarak bilgi veriyorsunuz.

Biz Mut halkı olarak seçime giren partililerin bu konulara dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyarıyoruz. Ses ve görüntü kirliliğiyle oy alma devri kapandı bunu bilmeniz gerek dediler.

 

Bu haber 387 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Mut'ta başıboş köpekler toplanıyor

Mut'ta başıboş köpekler toplanıyor Mut'ta başıboş köpekler toplanıyor

Başkan Şeker, sofralık Kayısıda Mut rakipsiz

Başkan Şeker, sofralık Kayısıda Mut rakipsiz Başkan Şeker, sofralık Kayısıda Mut rakipsiz
köşe yazar
2023 VE TÜRKİYE21 Mayıs 2019

ANKET

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN İSTERSİNİZTüm Anketler

HEBRLER MYNET

Mynet Mersin Haberleri

mutsondakika.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi