Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
orkestra
Mut CHP binasının kilitlenmesine seçmenden öfke

Mut CHP binasının kilitlenmesine seçmenden öfke

Tarih 08 Nisan 2019, 13:28 Editör Hasan Çetin

Mut CHP binasının kilitlenmesine seçmenden öfke

Mut CHP’sinde sular durulmuyor

31 Mart 2019 Belediye Başkanlığı seçiminden bu yana parti içi bitmeyen kavganın ardından ilçe yönetiminin parti binasının anahtarını değiştirerek ilçeyi terk etmesi partilileri şaşkına çevirdi.

31 Mart 2019 Belediye Başkanlığı seçiminden bu yana, Parti binasında kavga ve tartışmanın bitmediği Mut CHP seçmenler bugünde parti binalarına geldiklerinde şaşkına döndüler.

Mut CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Saydam’ın 2018 Haziran ayında Milletvekilliği adaylığında ilçeden 12 bin 488 oy alması ve 31 Mart 2018 tarihinde genel merkezin İlçe Belediye Başkan adayı göstermesi sonucunda ise 8 bin 244 oy almasının sebebinin, İddiaya göre Mut CHP İlçe yönetimi ve bazı ileri gelen ve zamanında Parti Başkanlığı yapmış kişilerin suçlanmasının ardından bugün parti binasının kilidinin değiştirilerek kilitlenmesi üzerine parti binası önüne gelen partilileri şaşkına çevirdi.

Sabah erkenden parti binasına gelen Mut CHP Belediye Başkan adayı Mehmet Saydam, yine CHP’sinden meclis üyesi seçilen birinci sıradaki Selahattin Arslan ve ikinci sıradaki Mehmet Yıldız parti binası önündeki kalabalık partililerle birlikte kızgınlıklarını dile getirirken yetkililerin bu konuya el atmalarını istediler.

Parti binasının görevlisi ve çaycısının olmasına rağmen anahtarının değiştirilerek kapının kitlenip gidilmesine kızan Mut Belediyesi Meclis üyesi ve aynı zamanda İl meclis üyesi seçilen Mehmet Yıldız bir basın açıklaması yaparak “Partiyi satanlar, partiye ihanet edenler özellikle yönetim kurulu üyesi geçmişte ilçe başkanlığı yapmış, yöneticilik yapmış, delegelik yapmış partiyi satanlar partiyi kilitleyip gitmişlerdir. Bunun elebaşısı İlçe Başkanı Duran Orhan’dır” dedi.

Meclis üyesi Mehmet yıldız sözlerine şöyle devam eti, “Partimizin Çaycı görevlisi olmasına rağmen tahmin ettiğimiz kadarıyla dün ikindin gelip partinin kapısının silindirini (anahtarını) değiştirdikleri ve kapıyı kilitleyip gittikleri, bizim gördüğümüz kadarıyla bunu yapanlar İlçe yönetiminden Bülent Sezgin, Tayfun Ceylan’ın geldiği silindiri değiştirdikten sonra buradaki partinin arabasına binerek götürdükleri, partiyi kilitlemişler şuan parti binasının kapısı açılmıyor. Sabah geldiğimizde bunu öğrendik. Köylerden gelen partililer olarak 50-60 kişi partinin önünde bekliyoruz. Sabahtan beri partili olarak kapalı olunca gelip gidenler oldu. ‘Partiyi satanlar partiye ihanet edenler’ özellikle yönetim kurulu üyesi geçmişte ilçe başkanlığı yapmış ve yöneticilik yapmış delegelik yapmış partiyi satanlar partiyi kilitleyip gitmişlerdir. Bunun elebaşı parti Başkanı Duran Orhan’dır aradığımız zamanda telefonlarımıza cevap vermemiştir. Öğleden sonra gelip partiyi açacaklarını söylüyorlar ama biz açacaklarını tahmin etmiyoruz.  Ben seçilmiş bir Belediye Meclis üyesiyim aynı zamanda il delegesiyim. Partinin kapalı olduğunu sayın Milletvekilimiz Alpay Antmen ve Cengiz Gökcel’e bizzat kendim bildirdim. İl başkanını aradım cevap vermedi. Burada bir tutanak tuttuk ve tutanağı da il başkanına gönderdik” dedi.

Kapısı kilitli bir şekilde Parti binası önünde bekleyen partiler ise, Biz böyle bir yönetim görmedik. Seçim akşamı hem partinin oylarını başka partilere yalanla dolanla sat haydi buna da katlandık bir partili olarak parti binasının kapısını kilitle git. Bizden yıllardır arkasında koştuğumuz ve hizmet ettiğimiz partiyi kıskanıp kapısının anahtarını değiştirip kilitleyip gitmek yakışmaz burası onların babalarının evi değil” diyerek kızgınlıklarını dile getirdiler.

 

Bu haber 1209 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek Mut ürünleri iyi tanıtılmıyor

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek Mut ürünleri iyi tanıtılmıyor MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek Mut ürünleri iyi tanıtılmıyor

MUT'A HAL SEZONU DUALARLA AÇILDI

MUT'A HAL SEZONU DUALARLA AÇILDI MUT'TA HAL SEZONU DUALARLA AÇILDI
köşe yazar
BİRİZ,BERABERİZ23 Nisan 2019

HEBRLER MYNET

Mynet Mersin Haberleri

mutsondakika.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi