Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
orkestra
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek Mut ürünleri iyi tanıtılmıyor

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek Mut ürünleri iyi tanıtılmıyor

Tarih 22 Nisan 2019, 15:17 Editör Hasan Çetin

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek Mut ürünleri iyi tanıtılmıyor

Türkiye’de Sofralık Kayısının yüzde 80’ni Mut’ta yetişiyor dediğimde mecliste bana gülüyorlar diyen Mersin MHP Milletvekili Baki Şimşek, ürünlerinizin tanıtımını iyi yapın. Bizde destek olalım dedi.

Mut ürünleri tanıtımında eksiklik var diyen Mersin MHP Milletvekili Baki Şimşek, “ne kadar iyi ürün yetiştirirseniz yetiştirin bunun tanıtımını pazarlamasını istediğiniz ölçüde yapamadığınız süre içerinde hakkınızı aramıyorsunuz karşılığını da alamıyorsunuz” dedi

Mersin Büyükşehir Mut Sebze ve Meyve Toptancı Hali sezon açılışında konuşan Mersin MHP Milletvekili Baki Şimşek, Artık Mut ürünlerinin tanıtılması yönünde yardımcı olacağını dile getirdi.

Açılışta konuşan Şimşek, “Mersin Büyükşehir Mut Sebze ve Meyve Toptancı Hali Dernek Başkanının da belirttiği gibi ne kadar iyi ürün yetiştirirseniz yetiştirin bunun tanıtımını pazarlamasını istediğiniz ölçüde yapamadığınız süre içerinden hakkınızı aramıyorsunuz karşılığını da alamıyorsunuz. Bunla ilgili tabi Belediye Başkanımızın, dernek başkanımızın bize düşen siyasilerin görevleri var. Ama özelikle ben komisyoncu arkadaşlarımızdan isteğim bir araya gelerek güç birliği yaparak yetiştirdiğimiz ürünleri daha iyi pazarlama, devletin verdiği teşviklerden faydalanarak soğuk hava depoları paketleme tesisleri yapıp ömrünü uzatıcı tedbirler alıp, Türkiye ve dünyanın her yerine daha profesör bir şekilde bunun pazarlanması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

“Türkiye’de Sofralık Kayısının yüzde 80’ni Mut’ta yetişiyor dediğimde mecliste bana gülüyorlar”

Küçük bir ilçe belki incir üretiyor veya üzüm üretiyor geliyor tanıtımını yapıyor diyen Şimşek, “ben mecliste en çok sofralık kayısının Mut’ta yetişiyor dediğim zaman meclistekilerin çoğu milletvekilleri bana güldüler inanmadılar. Sofralık kayısının yüzde 80’nin Mut’ta yetiştiğine inanmadılar çünkü gerçekten kayısı denildiği zaman kurutulmuş kayısı olmasına rağmen direk akla Malatya geliyor. Onun için ben Mut’a cenabı Allah her şeyi vermiş. Gerçekten Türkiye’nin en güzel zeytini zeytinyağı kayısısı eriği bu bölgede yetişiyor bu lezzeti aynı cinsi başka bir yöreye de ekseniz bu lezzete ulaşamıyorsunuz. Bu damak tadı oluşmuyor. Ben kendimde bir çiftçi çocuğuyum. Benimde kayısı bahçem var. Buradaki cinsi Tarsus ilçesine ekiyorum ama burada yediğim kayısının tadını Tarsus’ta yetişen kayısıdan alamıyorum. Buranın Cenabı Allah tarafından ayrı bir toprağında, havasında, suyunda bir güzellik var. Ben bu değerlere hepimizin sahip çıkması gerektiğini düşünüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Bu haber 255 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Mut'ta başıboş köpekler toplanıyor

Mut'ta başıboş köpekler toplanıyor Mut'ta başıboş köpekler toplanıyor

Başkan Şeker, sofralık Kayısıda Mut rakipsiz

Başkan Şeker, sofralık Kayısıda Mut rakipsiz Başkan Şeker, sofralık Kayısıda Mut rakipsiz
köşe yazar
2023 VE TÜRKİYE21 Mayıs 2019

ANKET

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN İSTERSİNİZTüm Anketler

HEBRLER MYNET

Mynet Mersin Haberleri

mutsondakika.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi