Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
logo
Mut Belediyesinin çöpleri geri dönüşüme gidiyor

Mut Belediyesinin çöpleri geri dönüşüme gidiyor

Tarih 17 Eylül 2020, 16:06 Editör HASAN ÇETİN

Mut Belediyesinin çöpleri geri dönüşüme gidiyor

Mersin Mut Belediyesinin çöpleri artık geri dönüşüme gidiyor. Mersin Büyükşehir ve Mut Belediyesi ile birlikte Mersin’e geri dönüşüme taşınıyor.

Mut Belediyesi olarak görevlerinin Mut halkına temiz bir yaşantı için büyük görevler düştüğünü söyleyen Mut Belediyesi Temizlik işleri Müdürü Ali Kaya, Vatandaşlara da büyük sorumluluklar düştüğünü söyledi.

Basınla bir araya gelen Mut Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ali Kaya, Vatandaşlardan, Konteynırların öncelikle içini kullanmaları, Evsel atık harici atıkların konteynırın içine atmamaları, atık üretimini en az düzeye indirecek şekilde gerekli tedbirleri almaları, Konutlarda ve işyerlerinde üretilen katı atıkları çevre ve insan sağlığını bozmayacak şekilde kapalı olarak muhafaza ederek en kolay şekilde toplanmasını sağlamaları ve bu tarz atıklarıyla ilgili bizimle iletişime geçmeleri gerektiğini söyledi.

Kaya sözlerine şöyle devam etti, “Mut Belediyesi olarak temiz bir Mut için gündüz 5, gece 4 vardiye ile elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte bulunduğumuz alanda toplanan çöpleri Mersin’e arıtmaya gönderiyoruz. Bu çöpleri toplarken hem Mut halkına hem de bize büyük sorumluluk düşüyor. Sorumluluğun çoğunluğu bizde. Temiz bir Mut meydana getirmeliyiz ama bunu yaparken evsal atıklarla katı atıkları bir birinden ayırmamız lazım. Buraya gelen araçlar hem taşımada hem de araçların arkasındaki sistemlerde katı atıklar çöplere atıldığında çok büyük problemlerle karşı karşıya geliyoruz. Bu araç arızası olur, yük fazlalığı olur, bunun için vatandaşlarımıza da bazı görevler düşüyor kısacası vatandaştan beklentimiz kamuoyunda bunun bilgilendirilmesini istiyoruz. Öncelikle çöplerin içini kullanalım. Evsel atıkları attığımız konteynırlarımıza bu taşıma alanına gelen çöpler arasında dal taş katı atıklarımızı atmayalım. Bütün atıklarımıza Mut Belediyesi ile irtibat halinde olarak temizlik işleri müdürlüğüne gelerek katı atıklarının temizlik işleri tarafından alınmasını sağlayalım dedi.

Konuşmasının ardından basınla toplu halde resim çektirdi.

 

Bu haber 338 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haber

incir 7 lirayla sezonu kapattı

incir 7 lirayla sezonu kapattı incir 7 lirayla sezonu kapattı

AK Parti Mut İlçe Yönetimi gazetecilerle bir araya geldi

AK Parti Mut İlçe Yönetimi gazetecilerle bir araya geldi AK Parti Mut İlçe Yönetimi gazetecilerle bir araya geldi

ANKET

MUT'TA ÜRETİCİYE SAHİP ÇIKILIYORMU
Tüm Anketler

MUT’TA ÖLÜMLÜ KAZALAR26 Ekim 2020


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi