Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
logo
KELCEKÖY MAHALLESİ SAĞLIKSIZ VE ÇAMURLU SU İÇİYOR MESKİ NERDE

KELCEKÖY MAHALLESİ SAĞLIKSIZ VE ÇAMURLU SU İÇİYOR MESKİ NERDE

Tarih 18 Temmuz 2021, 03:44 Editör HASAN ÇETİN

KELCEKÖY VE HACINUHLU MAHALLESİ SAĞLIKSIZ VE ÇAMURLU SU İÇİYOR MESKİ NEREDE. ŞEBEKE BORUSUNU VE DEPOYU BÜYÜTMEK YERİNE GÜNLÜK DEPOYA SU TANKERİYLE SAĞLIKSIZ SU BIRAKMAKTA. MAHALLE HALKI ÇAMUR AKAN SU İÇMEK ZORUNDA KALIYOR MESKİ'Yİ GÖREVE DAVET EDİYOR

Su ihtiyacı tankerle karşılanan mahalle sakinleri çamurlu ve sağlığa zararlı su içiyor. Suyun sağlıga zararlı olduğuna dair yetkililer neden bir tahlil yapmıyor. Mut MESKi Mahalle sakinlerine çamurlu ve sağlığa zararlı suyu bile bile neden içiriyor.


Mersin’in Mut ilçesinde depoya gelen su yetersizliği sebebiyle su ihtiyacı tankerin doldurduğu depodan karşılanan mahallenin sakinleri, şebeke suyunun borusunun değiştirilerek soruna kalıcı çözüm bulunmasını talep ediyor.

Mut ilçesine bağlı Kelceköy ve Hacınuhlu Mahalle sakinleri su ihtiyaçlarının depoya gelen borunun yetersiz olduğundan dolayı MESKİ tarafından tankerin doldurduğu su deposundan karşılanan mahallenin sakinleri, şebeke suyunun değiştirilerek sorunun çözülmesini istiyor. Tankerle gelen suyun evlerdeki çeşmelerde çamur akması sebebiyle içme suyu olarak kullanamadıklarını söyleyen Mahalle sakinleri, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’den yardım bekliyoruz. Suyu içen çocuklarımda dahil hastaneyi mekan tuttuklarını söylediler.

İlçeye bağlı 3 kilometre Kelceköy Mahallesi'nin Muhtarı Hasan Anamur, Basına yaptığı açıklamada, Mahallemizin deposuna gelen şebeke borusu küçük. Bundan gelen su maalesef Mahalle sakinlerine yetmiyor. MESKİ boruları değiştirmek yerine depoya su tankeriyle günlük su getiriyor. Buda çeşmelerden akan suyun çamurlu ve sağlığa zarar verdiği ortada. Mahalle sakinleri ve çocukları bu suyu içince rahatsızlanarak kendini Hastaneye zor atıyor. Ortada kaldık. Mut MESKİ şubesine ve diğer yetkililere bir türlü sorunumuzu anlatamadım. Ya da anlamak istemiyorlar. Bu konuda Mersin Büyükşehir Başkanı Vahap Seçer’in konuya el atmasını istediklerini söyledi.

Mut MESKİ Şubesi her gün mahalledeki depoya tankerle su dolduruyor, mahalledeki şebekeye bu depodan su verildiğini ancak suyun sürekli bitmesi, çamurlu ve sağlığa zararlı olması nedeniyle içme suyu sorunuyla karşı karşıya kaldıklarını anlatan Anamur, Mahalle sakinlerinden hastalanmayan kalmadı dedi.

Mahallelinin evlerinde ki çeşmelerden çamurlu ve sağlığa zararlı su akma sorunuyla karşı karşıya olduklarını ifade eden Anamur, “Gitmediğim kapı kalmadı. Mahallemizin zor durumda olduğunu anlatmak için hangi merciye vardıysam beni dinleyen yok. Depoya tankerle su basmaktan başka bildikleri yok. Bu suya bir çare bulsunlar. Bizim suyumuzu Mahalleye yetecek şekilde versinler” diye konuştu.

Muhtar Anamur, Mahallemizin suyu 3 kilometre uzaklıktaki Kırkpınardan hiçbir masraf olmadan cazibeyle geliyor. Sadece şebeke borusunun büyütülmesi yeterli. MESKİ’nin boru döşemesi ve ayrıca depomuzun da büyütülmesi yeterli. Bunlar gerçekleşirse Mahalle sakinleri içme suyu derdinden kurtulur dedi.

Mahalle sakinleri evlerindeki içme suyu çeşmelerinden akan suyun çamurlu ve yetersiz olması sebebiyle zor durumda kaldıklarını söylerken, suyu içenlerin rahatsızlanıp Hastaneye gittiklerini bu konuda Mersin büyükşehir Belediye Başkan’ından yardım istediklerini söylediler.

Mersin Mut Büyükşehir Belediyesinden sorumlu ve aynı zamanda Mut ilçesinde yıllarca Belediye başkanlığı yapmış Selahatdin Arslan acaba Kelceköy ve Hacınuhlu içme suyu sorununu neden çözmüyor. Mahalle sakinlerine tankerle hergün gelen çamurlu ve sağlıga zararlı suyu neden içiriyor diyen Mahalle sakinleri bir tahlil dahi yaptıramayan Selahattin Arslan'ı meclis üyeliğinden ve görevinden istifaya davet ediyor.

Bu haber 577 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haber

18 Eylül dünya temizlik günü

18 Eylül dünya temizlik günü 18 Eylül dünya temizlik günü

zorunlu oldu 81 ile yeni genelge

zorunlu oldu 81 ile yeni genelge zorunlu oldu 81 ile yeni genelge

ANKET

MESKİ ÇALIŞMALARINDAN MEMNUNMUSUNUZ
Tüm Anketler

BM VE ERDOĞAN LİDERLİĞİ...21 Eylül 2021


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi