Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

MUT'UN KADERİ HEP BÖYLEMİ OLACAK

HASAN ÇETİN

17 Haziran 2019, 12:15

HASAN ÇETİN

MUT’UN KADERİ HEP BÖYLE Mİ OLACAK


Hani derler ya Mutlu olan Türkiye de Dünya da tek bir ilçe var oda Mersin’in Mut ilçesi ve halkı. Onlar hep ömür boyu mutlu olacak diyoruz ya. Mutlu olan mutlularda ah birde söz verilen hizmetler gelse daha da Mutlu olacaklar. 

 

Bakıyorum seçimden seçime ilçeye hizmet verilecek diye vaat dolu valizlerle gelen siyasetçiler, seçim bittikten sonra o valizleri kendileri de almaya gelmiyorlar. Birilerini aldırıp kayıplara karışıyorlar. 

 

Sözler yerine gelmeyince eridikçe eriyorlar. Makamlarını bile kaybediyorlar. 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li, Mut Belediye Başkanı ise MHP-AKP ittifakla seçilen MHP’li. Sizce hizmet nasıl gelecek. İstemesini bilirsen, siyaseti ikinci plana itersen gelir. Gelir gelmesine de yapılacak çok şeyler var. 

 

Yapılması gerekenlerden bir tanesi o makama geldiysen artık siyaseti değil seçim meydanlarında halkına verdiğin sözleri tutmayı bileceksin. Öncelikle siyaseti bir kenara itip Mersin Büyükşehir Belediyesiyle iyi geçineceksin. Çünkü ilçeye hizmet verecek olan Büyükşehir Belediyesi. 

 

Siyaset seçildikten sonra ikinci planda gelir. Hizmet ise birinci planda gelir. Eğer sen Büyükşehir Belediyesinden hizmet bekliyorsan iyi geçinmesini bileceksin. Siyaseti ise atacaksın bir kenara çünkü sana siyaset hizmet vermeyecek.  

 

Geçenlerde İftar yemeği için Mut ilçesine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer geldi. Mut Belediyesini ziyaret ederek Başkana şu cümleleri söyledi dediler. 

 

“Benle beraber ol Mut için hizmet yapalım benle beraber olmazsan sen bilirisin” 

Burası yanlış anlaşılmasın. Gel CHP’li ol  dememiş siyaseti bir kenara bırakıp beraber çalışalım demiş. 

 

Bence Vahap Seçer’in bu sözü yanlış, bu Mut halkı sana 13 binin üzerinde oy verdi tamamı vermek zorunda değil sen o oyun karşılığında hizmet vermek zorundasın. İkincisi ise, Mut Belediye Başkanı da Bağlı bulunduğu Mersin Büyükşehir Belediyesine saygı göstermek zorunda, partili olsa da olmasa da. 

 

Eğer karşındaki senin partilin değilse, iyi bir şey yapmak istiyorsa bunu da mecliste oylamaya sunuyorsa hizmet için oyunu vereceksin ama parti zihniyetini güderek oy vermiyorsan kaybedersin. 

 

Kısacası Belediye Başkanı olduğun günden itibaren siyaset kimliğini ikinci plana itmezsen başarı sağlayamazsın. Çünkü seçildikten sonra tüm Mut halkının Belediye Başkanısın bunu unutmamak gerekir. Şu an Mut Belediyesinde böyle bir olay yok sayılır ama bundan sonra ki yol çizgisi de bu olması gerektiğine inanıyorum. Ha bu benim görüşüm sizlerinde görüşlerine saygılıyım tabi ki. 

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerde elinde olan bölümler çok. Mesela bunlardan MESKİ, Fen işleri, İtfaiye, Park ve bahçeler, Koordinasyon Müdürlüğü, Zabıta, vs. gibi Yani hizmet verecek hemen hemen çoğunluk makamlar onun elinde. Bir ilçenin Belediye başkanının elinde ise kısıtlı makamlar mevcut buda bir işe yaramaz. Hele hele çatal kazık yere geçmez mutlaka bir kolu yüke dayanamayıp kırıldığı an öbür çatalda kırılır. 

 

Onun için Büyükşehir meclis toplantılarında il ve ilçelere yapılacak olan yatırımlar ve hizmetler için siyaset düşünmeden oyunu vereceksin. Yanlışlar için ise yine siyaset düşünmeden ret vermesini de bileceksin.   

Benden demesi.

 

Bu haber 1042 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

Mut Karacaoğlan Çınaraltı parkı masa ve oturakları düzenlimi
Tüm Anketler

Mut Devlet Hastanesi Kurallara Neden Uymuyor16 Temmuz 2024


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi