Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
orkestra

50 YILLIK ÖZLEM BİTTİ AMA YİNE FAYDASI YOK

HASAN ÇETİN

10 Aralık 2018, 08:44

HASAN ÇETİN

Bizler seçim vaadiyle kanmaya aldanmaya devam edelim. Onlar ise cebini yüksek maaşlarıyla doldurmaya devam etsinler.

Mut ilçesi olarak geçen genel seçimde ne dedik. Gelin birlik olalım artık 50 yıllık özlemimizi bu seçimde başaralım demedik mi?

Dedik ve başardık.

Düşünüyorum da biz yanılmışız be.

50 yıllık hasretimizi yaptık memleketimizden bir vekil seçerek meclise gönderdik.

Aslında Mut ilçesinde fazla bir yaşam sürdürmeyen vekili meclise gönderdik göndermesine de soruyorum size ne oldu. Mut ilçesine ne faydası oldu. Mut için neler yaptı.

Seçime 2 ay kalaraktan Mut ilçesinden gitmeyenler ilçemizi unutup hiçbir derdine derman olmayı unuttu. Vaatleri unuttular.

Gelin hep beraber şöyle bir düşünelim.

Bu yıl Çiftçimizin, Üreticimizin ürünleri para ettimi etmedi. Zararla bu yılın hasat’ını kapattı. Sonuç yine olan bizim çiftçimize bizim üreticimize oldu.

Hani 50 yıllık özlemini yaşadığımız ve hakkımızı arasın diye gönderdiğimiz vekil nerde.

Ben duymadım görmedim ama sizi bilmiyom.

Çıkıp meclis kürsüsünden Türkiye’nin yüzde 90’nını sofralık kayısıda karşılayan ve Türkiye’nin yüzde 13’ünü Zeytin ve sıfır asitsiz Zeytinyağının para etmediğini, üretici ve çiftçinin zor durumda olduğunu, zarar ettiğini bir önerge vererek savundu mu?

Meclis kürsüsüne her gün çıkıp ben bu seçmene haklarını savunacağım deyip oy aldım deyip yumruğunu kürsüye vurarak hakkımızı savundu mu?

Ben duymadım ya sizler.

Evet, Mut’lu olmayıp Mut’un azda olsa oyunu alan Tarsus ilçesi Çakırlı köyünden olan MHP’li Baki Şimşek’den çok duydum. Gücü yetmese de o Mecliste bizler için konuştu ve hakkımızı savundu.

Ermenek ilçesinden olup kendi memleketinde aday gösterilmeyip Mersin’den Milletvekili adayı olup kazandırdığımız ve geçmişte Bakan görevi yapana gelelim.

Seçime yine 2 ay kala Mut ilçesinden gitmeyenlerden biri. Ne vaatler verdi ah ah. Seçim bitince de unutup ilçeye sadece memleketine giderken ara sıra uğrayanlardan değilmi?

Düşünüyorum da seçim vaatlerini verip arkasında durmayan kim olursa olsun hakkımızı helal etmiyoruz be.

Şimdi soruyorum yine önümüzde bir seçim var. Oylarınızı yine istemeye gelecek ler. Kimler derseniz aynı kişiler gelecek. Ne yapacaksınız ben söyleyeyim hiç birinizin ağzından bu hesap sorma hayali geçmeyecek bile yine şak şak, yine şak şak, yine şakşakla uğurlayacaksınız.

Haydi, göreyim sizi bunların hesabını bir kişi çıkıp söyleyebilecek mi?

İnşallah eskisi gibi olmaz. Ben buradan söylüyorum hala vakit geçmiş değil. Biz sizleri meclise haklarımızı savunun diye gönderdik görevinizi yerine getirin deyip uğurlayın yeter.

 

 

 

 

Bu haber 442 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
köşe yazar
31 Mart Seçim analizi20 Mart 2019

ANKET

OYUNUZU KİME VERİRSİNİZ
Tüm Anketler

HEBRLER MYNET

Mynet Mersin Haberleri

mutsondakika.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi