Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
logo

YETER ARTIK VERİLEN SÖZLER TUTULSUN

HASAN ÇETİN

29 Ağustos 2022, 20:41

HASAN ÇETİN

Mersi ilinin çeşidi bol olan Tarım ve üretim konusunda sayılı ilçelerinin başında yer alan ve rakip tanımayan Mut ilçesine nedense sahip çıkan bir yetkili ve siyasetçi yok.

Yazımın başında şu cümleme yer vermek isterim. Keşke her yıl seçim olsa. İnanın her seçim gününe az bir süre kala ilçeden gitmeyen siyasetçiler verdikleri vaatler yüzünden yapılması gereken hizmetleri yapılacak gibi halkı kandırıp sevindiriyorlar.

Belki ağır bir söylemim olabilir. Seçime günler kala Mut ilçesini şaha kaldıracak vaatler veren siyasetçiler nerdesiniz. İlçeye bile gelmeye küsmüş veya yemin etmiş gibisiniz. Vaatleri verdiğiniz bu halkı neden kandırıyorsunuz. İnanın çok yazık.

ÖLÜM VİRAJI SÖZÜ UNUTULDUMU

İlçenin kanayan yarası haline gelen, Mut Karaman karayolu üzerindeki Burunköy Mahallesi yakınındaki ölüm virajından bahsetmek istiyorum. Her yıl yüzlerce kazanın olduğu onlarca mağdurun hayatını kaybettiği bu ölüm virajına her seçimde vaatler vererek çare bulacağız diye söz veren siyasetçiler, yetkililer, nerdesiniz nerdeyse ilçenin adını unutacak hale gelmişsiniz. İşiniz gücünüz oy için yalvarmakta icraata gelince yoksunuz. ilçe halkı bunu biliyor ve zamanı gelince sandıkta size iyi bir ders vermeye de hazır. Artık kandırılma devri bitti.

“ÜRETTİĞİMİZ ÜRÜNLERE TABAN FİYAT İSTİYORUZ”

Bizde isteriz yine isteriz yapmak zorundasınız bunu da kafanıza yerleştirin. Mersin’in üretim konusunda söz sahibi olan Mut ilçesinde, Türkiye’nin yüzde 85’ini karşılayan ve Türkiye’de tek olan sofralık kayısıda birinci rakip tanımıyor, Zeytin ve asidi çok düşük olan Zeytinyağı, Erik, İncir, Nar, Elma gibi ön plana çıkan üretimde ise rakip tanımayan bir ilçeyiz. Diğer il ve ilçelerde nasıl ki bazı üretimlere taban fiyat konuyorsa bizde isteriz bu konuda siyasetçi ve yetkilileri göreve davet ediyorum.

Ey siyasetçiler ve yetkililer, aracıların üreticileri fiyat konusunda ezmelerine neden izin veriyorsunuz. Sizin göreviniz nedir ya. Üreticilerin ürettiği ve canla başla kaliteli ürün yetiştirmesine rağmen elinden tutmayanlar, haklarına, emeklerine sahip çıkmayan siyasetçi ve yetkililer size diyecek tek bir lafım var yazıklar olsun. Bizde ürünlerimize taban fiyat isteriz kardeşim.

“YOLLARIMIZ TOZ TOPRAK”

Yollar ah yollar, düşünüyorum da Mut Silifke arası tek yönlü yol. Bakıyorum diğer il ve ilçelere maalesef hava alanı gibi yolları var. Mut sertavul arası 19 yıldır hala tam olarak bitirilemedi. Mut Silifke ve Mut Karaman arasındaki tüneller başlayalı yıllar oldu hala bitmedi ve durmuş gibi gözüküyor. Belli ki yine seçim gününü bekliyorsunuz. Bu vatandaşı nasıl olsa kandırılmaya alışmış gibi görüyorsunuz. Bakalım bu seçimde ne vaatler vereceksiniz. Ama biz önce yapın sonra oy verelim diyerek oy vereceğiz. Seçmenler meydanlarda haykıracak bunu böyle bilin. Artık yapacağız değil de yapacaksınız ondan sonra seçim meydanlarında konuşacaksınız. İşte verdiğimiz vaatleri yerine getirdik diye. Bu ilçenin seçmeni akıllandı.

“ATATÜRK BULVARI ARAÇ PARKI YÜZÜNDEN YOLU KAPANMAK ÜZERE”

İlçenin SHELL Petrolu ile Otogar arasındaki Atatürk Bulvarı inanın araç parkları yüzünden tek aracın zor sığdığı bir yol haline geliyor. Buraya neden çare bulunmuyor. Aslında buraya uzun süre araç otopark yapmasına izin verilmemesi gerekmiyor mu? Hele aracı büyük olan öyle bir park ediyor ki neredeyse yol kapanıyor. Hani söz verenler hepiniz aynısınız. Her siyasi partinin adayları ilk söz verdikleri ilçenin kanayan yarası haline gelen otopark sorununu çözmek vaatleri değimli?. Neden seçildikten sonra bir makama gelip o koltuğa oturunca unutuyorsunuz. En azından yeni ruhsat verilen mütahitlere binanın tabanına otopark ruhsatı verip mecburi olması gerekir, işte size çözümün birincisi. Tabi ki işinize gelmiyor umrumdamı Mut ilçesi deyip geçiyorsunuz. İlçenin siz yetkilileri olarak kanayan yarası olan otoparkını artık çoğaltın yoksa size de bu vatandaşlar bir gün ders veriri.

“ÖNCE YAPSINLAR SONRA OY VERİN”

Seçmen olarak gelin bir karar alalım. Önce yapsınlar sonra yaptık diye önümüze konsun ona göre oy verelim. Artık meydanlardaki yalanlara tahammülümüz yok diyelim.

“SAHTE KAÇAK İÇKİLERE ÇÖZÜM BULUNSUN”

Sahte içki yüzünden nerdeyse 10’un üzerinde vatandaş hayatını kaybetti. Peki, soruyorum bu konuda önlem alınıyor mu? Bence yetkililerin toplantı düzenleyerek vatandaşı da toplantıya çağırarak aydınlatılması ve sahte içkinin zararlarının anlatılması gerekir.

“YOLLARIMIZ TOZ TOPRAK”

Gelelim yine ilçe halkının kanayan yarasına. Doğalgaz sebebiyle ilçe Mahalle ve sokaklarında yollar kazıldı. Evler toz yutmaktan usandı. Yetkililere buradan sesleniyorum lütfen vatandaşları düşünüp yolların tamir ve asfaltlanmasını yapalım.

Kırdıysam bazılarını kusura bakmayın. Vatandaşın istekleri bunlar. Daha yazılacak çok şey var gelecek yazımda da yer vereceğim.

Saygılar

 

Bu haber 225 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

CUMHURBAŞKANI KİM OLMASINI İSTERSİNİZ

Tüm Anketler

SAHİPSİZ MUT NERDE YETKİLİLER30 Eylül 2022


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi